رئیس فراکسیون اصولگریان مجلس، نطق دیشب رئیس جمهور در سازمان ملل را منطقی دانست و گفت: تغییر لحن ایران و آمریکا مثبت است.

به گزارش افکارنیوز ، غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون اصولگریان مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به نطق دیشب رئیس جمهور در سازمان ملل گفت: نطق روحانی به هیچ وجه از سر ذلت و وادادگی نبود و در آن اقتدار و اعتقاد به چشم می خورد و در عین حال منطقی هم بود.

وی با بیان اینکه نطق روحانی همان حرف همیشگی ملت ایران بود، درباره تأثیر تغییر لحن ایران و آمریکا افزود: این تغییر لحن مثبت است و ما باید کمک کنیم تا جایی که ممکن است با نرمش قهرمانانه که رهبری فرموده اند و با حفظ اصول حرف حق خودمان را بیان کنیم و بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

رئیس فراکسیون اصولگریان مجلس تصریح کرد: راستی آزمایی این است که ببینیم آیا این حرف ها به عمل منتهی می شود یا فقط حرف است همانطور که آنها در صحبت های خود می گویند علاوه بر حرف، اقدامات عملی باشد ما هم عینا همین را می گوییم که نباید به تعارفات و الفاظ اکتفا کنیم و باید اقدامات عملی آغاز شود.

حدادعادل در پاسخ به این سوال که برخی تحلیلگران غربی معتقدند آمریکا با لغو برخی تحریم ها گام خود را برداشته و منتظر گامی از سوی ایران است، اظهار داشت: ما تخلفی نکرده بودیم ما در چارچوب NPT و مقررات بین المللی، غنی سازی صلح آمیز را در کشور خود خواستاریم و در این چارچوب حاضریم گفت وگو کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات