یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی مذاکرات اخیر ایران و ۱+۵ را طلیعه روشنی برای ادامه مذاکرات در چارچوب منافع ملی ایران توصیف کرد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام حسین سبحانی نیا با اشاره به برگزاری مذاکرات ایران و ۱+۵ در سطح وزرای خارجه خاطرنشان کرد: این گفت وگوها در فضای مناسب و تفاهم آمیزی شکل گرفت و ابراز رضایت طرف های درگیر در مذاکره نشان دهنده مثبت بودن کلیت مذاکرات بود.

وی افزود: گرچه مذاکرات ایران و ۱+۵ زمان کوتاهی به طول انجامید اما اصل نشست موضوعیت داشت و بن بست مذاکره مستقیم را در این خصوص شکست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: این اولین بار بود که بعد از سی و چند سال وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و آمریکا دور یک میز نشستند و مذاکره کردند. عدم برگزاری نشست های اینچنینی باعث شده بود که پیام ها با فاصله و از طریق واسطه ها منتقل شود و در نتیجه آنطور که باید مطالب منتقل نمی شد، اما این بار مذاکرات با حضور وزرای خارجه که تصمیم گیرنده هستند، برگزار شد.

سبحانی نیا با ارزیابی مثبت ایران و ۱+۵ تصریح کرد: من فکر می کنم این نشست طلیعه روشنی برای ادامه مذاکرات در چارچوب منافع ملی کشورمان باشد.

این عضو هیات رییسه ملس تصریح کرد: در مذاکرات اخیر امکان بحث روی بسیاری از مسائل نبود و در این فرصت روی کلیات مسائل بحث شد اما همین که نگاه مثبتی به مذاکرات وجود داشته باشد، می توان امیدوار بود که در ظرف زمانی مشخصی به اهداف مشترک فی مابین برسیم و دیدگاه های طرفین را به طور مستقیم بشنویم.

وی در پایان گفت که می توان امیدوار بود که در ادامه به راه حل منطقی تر و مرضی الطرفینی برای حل مشکلات موجود دست پیدا کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات