قشقاوی قطع روند اخراج ایرانیان از امارات را تایید کرد و گفت: از دوم مهرماه روند اخراج ایرانیان مقیم امارات متوقف شده است.

به گزارش افکارنیوز ، حس قشقاوی، معاون حقوقی، کنسولی و ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه درباره آخرین پیگیری ها از وضعیت ایرانیان مقیم امارات، خاطرنشان کرد: از سه شنبه (۲ مهرماه) روند اخراج متوقف شده و ماموران امارات به هم وطنانی که قبلا به اداره اقامت و پلیس فراخوانده شده بودند اعلام کردند که اقامت آن ها تا اطلاع ثانوی بلامانع است.

او ادامه داد: پیگیری های مکرر وزارت امور خارجه و سفارت ایران در ابوظبی و شخص سفیر کشورمان و هم چنین سرکنسولگری ایران در دوبی در اتخاذ چنین تصمیم مثبت و سازنده ای نقش موثری داشته است.

قشقاوی با بیان این که این خبر موجی از خوشحالی در بین ایرانیان مقیم امارات ایجاد کرده است گفت: امیدواریم که خبرهای بهتری در این باره در آینده ای نزدیک به اطلاع افکار عمومی برسانیم.

معاون وزیر خارجه ایران تاکید کرد: این اقدام دولت امارات را در آستانه هشتمین نشست کنسولی بین ایران و امارات سازنده و مثبت ارزیابی می کنیم.

هشتمین نشست کنسولی بین ایران و امارات قرار است ۳۰ مهرماه باحضور معاونان کنسولی وزیران خارجه دو کشور به میزبانی ایران و در وزارت امور خارجه برگزار شود.

حسن قشقاوی رییس هیات ایرانی در این نشست است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات