معاون پارلمانی رئیس جمهور، گفت: دولت به هیچ وجه نادیده گرفتن قانون را در هر سطحی که باشد نمی پذیرد، زیرا اگر دولت قانونی را ناقص و ناصحیح بداند، باید با توجه به قانون و رعایت آن اصلاح قانون را از مجاری قانونی پیگیری کند

حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در اولین نشست معاونان پارلمانی دستگاه های اجرایی کشور که در این معاونت برگزار شد، اظهار داشت: پس از برگزاری انتخابات سال جاری موجی از امید و آرامش در تمام ابعاد کشور فراگیر شد و با توجه به اینکه اتفاق ویژه ای در عرصه مدیریت به ویژه در حوزه اقتصاد رخ نداد، اما آرامش و امید در سیما و زندگی مردم جاری شد.

وی با تاکید بر اینکه دولت می تواند با تدبیر و امید از این نعمت به وجود آمده پاسداری کند، اضافه کرد: وظیفه تمام معاونان پارلمانی دستگاه های اجرایی آن است که رویکرد جدید دولت تدبیر و امید را از نگاه ویژه خود نشان دهند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه بسیاری از عناصر کلیدی دولت یازدهم پارلمانی و فرزند مجلس بودند، گفت: تحقق این مهم می تواند نقطه عطفی میان دولت و مجلس باشد، زیرا دولت جایگاه و مقتضیات مجلس را کامل می شناسد و با آن آشنایی کامل دارد. رئیس جمهور و معاون اول و برخی از وزرا و دیگر معاونان سابقه چندین ساله در نمایندگی از مجلس را دارند که تمام این موارد می تواند نقش بسیار سازنده ای در تعامل هر چه بهتر این دو قوه داشته باشد.

انصاری تصریح کرد: طبق تاکید رئیس جمهور، همکاری صمیمانه و به دور از هرگونه حاشیه و تعامل حداکثری با تمام قوا جزو برنامه های جدی دولت تدبیر و امید است.

وی با تاکید بر اینکه مجلس مرکز قانون گذاری بوده و دولت مجری مصوبات مجلس است، افزود: مجلس با تصویب قوانین و برنامه های توسعه و بودجه سالانه سطح دولت را مشخص می کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت به شدت خود را پایبند به قوانین می داند، گفت: دولت به هیچ وجه نادیده گرفتن قانون را در هر سطحی که باشد نمی پذیرد، زیرا اگر دولت قانونی را ناقص و ناصحیح بداند، باید با توجه به قانون و رعایت آن اصلاح قانون را از مجاری قانونی پیگیری کند.

انصاری در ادامه تاکید کرد: دولت بسیار خوشحال خواهد بود که نمایندگان مجلس نظارت قانونی خود را در رفتار و اجرای قوانین اعمال می کنند. طبق تاکیدات رئیس جمهور تمام معاونان پارلمانی باید در جهت هم افزایی و پیشبرد اهداف دولت پیش بروند چرا که در این میان وزرای دولت باید طبق برنامه ریزی خود حداقل یک روز خود را در مجلس حاضر شوند و به سوالات و پیشنهادات نمایندگان پاسخ دهند.

به گزارش تسنیم، در بخشی از این نشست نیز سخنان کار شناسی درباره ادغام دو معاونت سرمایه انسانی و برنامه ریزی رئیس جمهور به منظور، تاسیس سازمان برنامه و بودجه مطرح شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات