اورشلیم پست:

اورشلیم پست گزارش داد که سخنگوی بنیامین نتانیاهو در تماس اخیرش با وزرای کابینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی از آنها خواست درباره ایران با هیچ رسانه ای گفت وگو نکنند.

به گزارش افکارنیوز ، روزنامه اورشلیم پست گزارش داد که این اقدام پس از آن انجام گرفت که نفتالی بنت، وزیر اقتصاد و تجارت رژیم صهیونیستی در گفت وگو با شبکه خبری بی بی سی مدعی شد که غرب باید با تحریم ها جمهوری اسلامی ایران را فلج کند.

بنت مدعی شد که حسن روحانی، رییس جمهور ایران با زرنگی در حال استفاده از لفاظی های گرم و دوستانه برای سرپوش گذاشتن روی اقدامات خشن است.

بنت مدعی شد کلمات نرم در نیویورک سانتریفیوژها در نطنز را متوقف نمی کند. تمرکز ما باید روی کارهای او باشد نه حرف هایی که می زند.

وزیر اقتصاد و تجارت رژیم صهیونیستی در پاسخ به اینکه این رژیم خواستار مشاهده چه چیزی در قبال ایران است، مدعی شد: ما خواستار یک راه حل دیپلماتیک برای این مشکل هستیم. غرب باید تحریم ها را تشدید کند، در غیر این صورت ایران هیچ کاری نخواهد کرد.

رییس کمیته امور خارجی کنست که رابطه نزدیکی با بینامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دارد، هشدار داد که اگر یک راه حل دیپلماتیک در زمینه ایران به دست نیاید، رژیم صهیونیستی دست به کار خواهد شد.

دو وزیر لیکود پس از دریافت درخواست دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی (برای سکوت در قبال ایران) گفت وگویشان با شبکه دو این رژیم برای صحبت درباره ایران را لغو کردند.

ولی دنی دانون، معاون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این گفت وگو حضور پیدا کرد و گفت که در زمینه حل درست این مساله به نتانیاهو اعتماد دارد.

دانون در این برنامه از باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا برای مرتبط دانستن مساله ایران با مساله فلسطین انتقاد کرد.

زهاوا گال اون، رهبر حزب مرتز گفت شک و تردید نتانیاهو درباره ایران را درک می کند، ولی خواستار این شد که رویکرد دیپلماتیک در قبال ایران شانسی داشته باشد.

گال اون در صفحه فیس بوکش با تکرار اتهامات غرب مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته یی ایران، نوشت: اگر راهی برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته یی بدون جنگی دیگر وجود داشته باشد ما از نظر اخلاقی وظیفه داریم آن را امتحان کنیم.

وی علاوه بر آن از نتانیاهو خواست در سخنرانی روز سه شنبه اش در مجمع عمومی سازمان ملل سران کشورها را سرزنش نکند.

این مقام رژیم صهیونیستی گفت: به جای سخنرانی کردن و ایراد یک سخنرانی بنده نوازانه در سازمان ملل و توصیه به اوباما و سایر رهبران جهانی درباره اینکه چگونه باید کارشان را انجام دهند، زمان آن فرا رسیده است که نخست وزیر ما در آینه به خود نگاه کند و برای جبران آسیب هایی که به بار آورده تلاش کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات