رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: نباید تصور کنیم تنها راه مقابله با تحریم ها رابطه با آمریکاست، بلکه باید برای مقابله با تحریم ها اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار دهیم.

به گزارش افکارنیوز ، مسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران در مورد رابطه با آمریکا، گفت: کسی در روابط با کشورها منکر تعامل با حفظ ارزش ها نیست اما باید به این نکته توجه داشت که هیچگاه هیچ کشوری در دنیا از اصول خود کوتاه نمی آید.

وی اضافه کرد: آمریکا هیچگاه از اصول خود کوتاه نمی آید و بر اساس همان اصول با جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها مواجهه می کند.

وی از مقامات کشور خواست تا به مذاکره با آمریکا دلخوش نباشند و برای پیشرفت کشور تلاش کنند.

میرکاظمی در همین زمینه تأکید کرد: نباید تصور کنیم که مقابله با تحریم ها فقط از طریق مذاکره با آمریکا صورت می گیرد، باید در این زمینه هوشیار بود و گام های دیگری برداشت.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: اگر قرار به برداشتن تحریم ها هم باشد ۱۰ سالی طول خواهد کشید تا تحریم ها برداشته شود و نباید تصور کنیم که تنها مذاکره، راه مقابله با تحریم هاست.

میرکاظمی به لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم ها پرداخت و اظهار داشت: باید مباحث اقتصادی را با رویکرد مقاومتی دنبال کنیم تا اقدامات سایر کشورها ما را غافلگیر نکند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات