محمدرضا عارف در ارتباط با اخباری مبنی بر ارائه پیشنهاداتی درباره حضور وی در وزارت علوم اظهار کرد: این بحث ها بیشتر شایعات رسانه ای است و نباید خیلی به آ نها توجه کرد.

به گزارش افکارنیوز ، رییس بنیاد امید ایرانیان در این باره گفت: وزارت علوم در حال حاضر سرپرست خوبی دارد، چراکه دکتر توفیقی هم کارشناس ارزنده ای است و هم مدیری با تدبیر و درایت به شمار می آید. به همین دلیل امیدوارم مجلس با رأی بالایی که به ایشان می دهد شرایطی فراهم کند که برنامه دولت آقای روحانی در حوزه دانشگاه اجرایی شود.

وی در پاسخ به اینکه" گفته می شود به دلیل وجود این احتمال که توفیقی در مجلس رای نیاورد به وی (عارف) هم درباره حضور در وزارت علوم پیشنهاداتی شده است" توضیح داد: قطعاً دولت با سرپرست ارزنده ای که برای وزارت علوم قرار داده است، با فردی غیر از ایشان برای حضور در وزارتخانه صحبت نخواهد کرد و این موارد شایعات رسانه ای است که نباید خیلی به آنها توجه کرد.

عارف در عین حال اظهار کرد: مسأله اصلی آن است که تلاش کنیم آقای توفیقی با رای بالایی به عنوان وزیر علوم مشغول شوند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در برابر این پرسش که" اگر آقای توفیقی رای نیاورد و حضور در وزارت علوم به شما پیشنهاد شود چه خواهید کرد؟ " ، پاسخ داد: پیش از این هم چند بار گفته ام که بیرون از دولت فعالیت می کنم و از این طریق به دکتر روحانی کمک خواهم کرد. اکنون هم کابینه ایشان تشکیل شده و ان شاءالله برای حضور در وزارت علوم هم دکتر توفیقی رأی خواهدآورد.

وی در ادامه این گفت وگو، درباره دستاوردهای سفر رییس جمهور به نیویورک و حضور در سازمان ملل نیز گفت: این سفر، سفر خوبی بود و دستاوردهای خوبی به همراه داشت. از نظر من دکتر روحانی در زمینه آنچه مدنظر داشت گام های خوبی برداشت و گام های اولیه در زمینه اعتمادسازی متقابل و حل مسأله هسته یی برداشته شد.

عارف در پایان اظهار کرد: ما امیدواریم با تدبیر، همکاری و همدلی دو طرف، این سیاست ها هرچه زودتر به ثمر بنشیند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات