جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از پایان مراحل تولید و ساخت بالگرد ملی خبر داد و گفت که این بالگرد در رزمایش پیش روی نزاجا بکارگیری می شود.

به گزارش افکارنیوز ، امیر کیومرث حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره آخرین وضعیت بالگرد ملی اظهار داشت: بالگرد ملی، بالگرد بسیار توانمندی است و دارای قابلیت پروازی و عملیاتی بسیار خوبی است.

وی افزود: این بالگرد برای تولید انبوه به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح داده شده تا این بالگرد را تولید انبوه کرده و در اختیار نیروها قرار دهد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: هم اکنون طی مراحل فنی و تکنیکی بالگرد ملی هم به پایان رسیده است.

امیر حیدری همچنین تصریح کرد: قطعاً از این بالگرد در رزمایش آینده نیروی زمینی ارتش استفاده خواهیم کرد.

به گزراش خبرگزاری تسنیم، یکشنبه ۲۷مرداد ماه سال جاری، امیر پوردستان از برگزاری رزمایش بزرگ نزاجا با عنوان" قمر بنی هاشم (ع) " در منطقه جنوب کشور و در آبان ماه سال جاری خبر داده بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش این سخنان را در جمع خبرنگاران و در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری حدیث ارتش بیان کرده بود.

وی همچنین به خبرنگاران گفته بود: در این رزمایش از ظرفیت هوانیروز بهره برداری عمیقی هم در بخش خودی و هم در بخش دشمن نما، خواهد شد.

** ویژگی های بالگرد ملی

پیشتر، دریادار فرهاد امیری معاون امروز جهاد خودکفایی و تحقیقات صنعتی ارتش جمهوری اسلامی به خبرنگار دفاعی خبرگزرای تسنیم گفته بود: مراحل ساخت بالگرد ملی در سال ۹۲ به اتمام می رسد.

وی همچنین در این گفت وگو تصریح کرده بود، " بالگرد ملی توسط صنایع دفاع در حال ساخت است و در سال ۹۲ به بهره برداری می رسد که تهاجمی بودن، تحرک و قابلیت مانور مناسب در صحنه های بحران، از خصایص این بالگرد ملی است. "
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات