دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تحلیل نطق اوباما در سازمان ملل گفت: تغییر الفاظ اوباما اولین نتیجه مقاومت ۳۵ ساله ملت ایران است.

به گزارش افکارنیوز ، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت اظهار داشت: اعتماد ملت ایران جز با تغییر در عمل آنها جلب نمی شود و خاطرات تلخ ملت ما از رفتار تجاوزکارانه ۶۰ ساله دولتمردان آمریکا بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ چیزی نیست که با یک نطق از ذهنها زدوده شود. البته اگر در عمل نشان دهند که از رفتار براندازانه شکست خورده قبلی پشیمان شده اند ما هم استقبال می کنیم.

حبیبی با اشاره به حوادث مصر و سوریه اظهار داشت: کوتاه آمدن اخوان المسلمین در مصر، کودتای نظامی را بدنبال داشت. آمریکا، فرانسه و انگلیس در مورد حمله نظامی به سوریه روز خاصی را اعلام کرده بودند ولی با اطلاع از تبعات آن و درک پشتیبانی جدی دوستان ملت سوریه فعلاً حمله نظامی را متوقف کرده اند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: ما موضع گیری های رئیس جمهوری محترم در سفر به نیویورک را مثبت ارزیابی می کنیم ولی به این نکته نیز توجه داریم که اگر مقاومت شجاعانه ملت با رهبری قاطعانه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در طول ۳۵ ساله گذشته نبود آقای اوباما از این نطقها هم نمی کرد.

وی ادامه داد: غربی ها باید بدانند که اگر به قول خودشان همه گزینه ها را روی میز دارند نظام و مردم ما هم در مقابل هر گزینه ای پاسخ پشیمان کننده متناسب با آن را روی میز دارند.

حبیبی خاطر نشان کرد: ما عملکرد دیپلماسی خارجی کشور را در نیویورک مثبت ارزیابی می کنیم، مواضع در چارچوب اصول حکمت، مصلحت و عزت بود اما باید همچنان همه گونه آمادگی برای هر نوع اقدامی از طرف آنها را در داخل خود حفظ کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه افزود: باید صبر کرد دید آیا مواضع آمریکائیها که این بار قدری متفاوت بود در حد حرف باقی خواهد ماند یا آنها به دنبال اثبات صداقت و ادعاهای خود هستند.

وی در ادامه بیان داشت: غنی سازی اورانیوم و استفاده از مواهب دانش هسته ای حق ملت ایران است و ذره ای از آن کوتاه نخواهد آمد. امروز ۴۰ کشور دنیا از این حق استفاده می کنند و در چارچوب ان پی تی متعهد هستند که بمب تولید نکنند یکی از آنها ما هستیم. بنابر این ما از حق خود دفاع می کنیم و آمریکا حق ندارد ما را از این حق محروم کند.

حبیبی در مورد مذاکره با رابطه با آمریکا تصریح کرد: به شیفتگان غرب که دستی در رسانه هم در داخل دارند و آرزوها و آمال غربی را واتاب می دهند باید هشدار داد که نفرت افکار عمومی از جنایات آمریکا را دست کم نگیرید و حافظه تاریخی ملت را نادیده نگیرید.

وی افزود: تماس تلفنی اوباما با رئیس جمهور کشور ما پس از اینکه او به تقاضای کاخ سفید برای ملاقات پاسخ منفی داد این واقعیت را نشان می دهد که نیاز آنها به مذاکره با ما بیش از آن چیزی است که برخی تصور می کنند.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اظهارات رئیس بانک مرکزی راجع به قیمت دلار گفت: مهمترین موضوع در این مسأله منطقی کردن و تثبیت قیمت ارزهای خارجی است که جز با فعل های کارشناسانه اقتصادی چنین خواستی برآورده نمی شود و اصولاً در بسیاری از موارد نیازی به مصاحبه نیست.

وی در پایان در مورد مذاکرات وزرای خارجه ۱+۵ با ظریف و اظهارات خانم اشتون بیان داشت: خانم اشتون در پایان مذاکرات می گوید ۱۲ ماه مذاکرات طول می کشد این نشان می دهد آنها در رویکرد جدید صادق نیستند هیچ موضوع زمان بری الان وجود ندارد که بهانه به دست طرفین گفتگو بدهد مگر اینکه یک طرف صادق نباشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات