وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با همتای مجار خود و معاون وزیر خارجه کره شمالی دیدار و گفت وگو کرد.

  وزیر امور خارجه مجارستان و معاون وزیر امور خارجه کره شمالی دیروز (دوشنبه) به طور جداگانه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفت وگو کردند.

در دیدار وزرای امور خارجه ایران و مجارستان، طرفین تاکید کردند که وجود زمینه های متقابل و ظرفیت های فراوان فیمابین در فضای جدید ایجاب می کند که مناسبات و همکاری های تهران – بوداپست بیش از پیش گسترش یابد.

ظریف در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تقویت روابط با توجه به ظرفیت های متقابل دو کشور مورد تاکید قرار داد.

وی در این راستا همکاری های پارلمانی خوب، تشکیل گروه دوستی پارلمانی و رفت و آمد و رایزنی سیاسی منظم معاونان وزرای امور خارجه دو کشور را سازنده ارزیابی کرد.

ظریف تقویت همکاری های اقتصادی را به نفع دو کشور دانست.

وزیر امور خارجه مجارستان نیز ضمن تبریک انتصاب ظریف به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که اعتقاد داریم باید روابط تاریخی دو کشور گسترش یابد.

وی همکاری های دو کشور در زمینه های دانشگاهی، علمی و آموزشی، تجاری و کشاورزی را برشمرد و بر تقویت این همکاری ها تاکید کرد.

وزیر خارجه مجارستان تصریح کرد که پیام سیاسی ملاقات امروز ما علاقمندی دو کشور به پیشرفت و ارتقاء روابط فیمابین است.

*چهلمین سالگرد برقراری روابط سیاسی ایران و کره شمالی


ظریف در دیدار معاون وزیر امور خارجه کره شمالی نیز روابط خوب دوجانبه، چندجانبه و بین المللی ایران و کره شمالی را مورد اشاره قرار داد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که چهلمین سالگرد برقراری روابط سیاسی ایران و کره شمالی را در پیش رو داریم.

معاون وزیر امور خارجه کره شمالی نیز با اشاره به تبادل هیئت های بلندپایه دو کشور تاکید کرد که روابط سنتی نزدیک دو کشور به خوبی پیش می رود.

وی با تشریح سیاست های اقتصادی و طرح های توسعه ای کشورش، همکاری های مشترک دو کشور را مورد اشاره قرار داد.

معاون وزیر امور خارجه کره شمالی همچنین آخرین تحولات منطقه شبه جزیره کره را تشریح کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات