وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پیامی به اظهارات دیشب رئیس جمهور آمریکا پاسخ داد و اوباما را به ثبات در موضع گیری و اجتناب از پیش فرض های غلط و متکبرانه فراخواند.

به گزارش افکارنیوز ، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات شب گذشته «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، به وی توصیه کرد در مواضع خود ثبات داشته باشد و از این تصور که ایران به واسطه تحریم ها حاضر به مذاکره شده، اجتناب کند.

رئیس جمهور آمریکا شب گذشته پس از دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بار دیگر گفت «تمام گزینه ها از جمله گزینه های نظامی» برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای روی میز است.

ظریف در واکنش به این اظهارات در یکی از پیام هایی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرده، آورده است: رئیس جمهور اوباما باید برای ارتقاء اعتماد متقابل، (در مواضع خود) ثبات داشته باشد. حرکات زیگ زاگ اعتماد متقابل را تخریب و اعتبار آمریکا را خدشه دار می کند.

وزیر خارجه ایران در پیام دیگری نوشته است: تصور رئیس جمهور اوباما مبنی بر اینکه ایران به واسطه تهدیدات و تحریم های غیرقانونی مذاکره می کند، توهین به یک ملت، رفتاری متکبرانه و غلط است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات