رویترز گزارش داد که مردی که به جاسوسی برای ایران متهم شده است در یک دادگاه رژیم صهیونیستی حاضر شد، گرچه برخی تحلیل گران اسراییلی زمان بندی آن را زیر سوال برده اند و معتقدند این اتفاق تلاشی برای بی اعتبار کردن تلاش های دوستی جدید تهران در قبال واشنگتن است.

به گزارش افکارنیوز ، دولت رژیم صهیونیستی، علی منصوری، مرد ۵۵ ساله ایرانی که شهروند بلژیک است را به تلاش برای جاسوسی برای ایران متهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این رژیم مدعی شده است که منصوری عکس هایی از بیرون سفارت آمریکا در تل آویو گرفته بود و قصد داشت در تلاش برای پنهان نگه داشتن تلاش هایش برای جاسوسی کسب و کار تجاری در اسراییل را آغاز کند.

یک مقام رژیم صهیونیستی در جمع خبرنگاران گفت که عکس برداری منصوری در بیرون سفارت آمریکا (که به گفته رویترز نمای بیرونی آن را می توان در تصاویر اینترنتی مختلف یافت) تلاشی برای، جمع آوری اطلاعات برای یک حمله تروریستی احتمالی بود.

میکال اوکابی، وکیل منصوری نیز این اتهام را به چالش کشید.

پس از جلسه دادگاه روز دوشنبه در تل آویو که در آن منصوری صحبت نکرد و قرار شد هشت روز دیگر را نیز در بازداشت به سر ببرد، اوکابی در جمع خبرنگاران گفت: تصویر وحشتناکی که نیروهای امنیتی شین بت ترسیم کرده اند پیچیده تر است و این ادعا که موکل من برای انجام حملاتی در اسراییل به این جا آمد به دور از واقعیت و بی اساس است.

برخی تحلیل گران اسراییلی زمان بندی این اتفاق را زیر سوال برده اند، چرا که خبر دستگیری منصوری روز یکشنبه و چند روز پس از تماس تلفنی رییسان جمهور ایران و آمریکا اعلام شد.

به گزارش رویترز، نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی از پاسخ به اینکه آیا تصمیم علنی شدن پرونده منصوری تحت تاثیر سفر نخست وزیر این رژیم به آمریکا قرار گرفت خودداری کردند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت که شین بت که تحت نظارت دفتر بنیامین نتانیاهو قرار دارد معمولا برای افشای جزییات پرونده های جاسوسی عجله نمی کند و تصادفی نیست که این کار در آستانه سفر نتانیاهو (به آمریکا) اتفاق افتاد. اسراییل در تلاش است ایرانیان را خجالت زده کند تا با موج موفقیت آمیز روابط عمومی حسن روحانی، رییس جمهور ایران در آمریکا مقابله کند.

خبرنگار امور نظامی رادیو اسراییل نیز گفت که شین بت به دلیل منافع ملی تصمیم به افشای این پرونده گرفت، یعنی به دلیل سفر نتانیاهو به آمریکا و سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان ملل.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات