رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که اقدامات صورت گرفته در سایت هسته ای فردو تحت نظارت آژانس بوده و شفاف و روشن است گفت: سایت هسته ای فردو هیچ گاه تعطیل نخواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه بازدید اعضای این کمیسیون از سایت هسته ای فردو که قبل از ظهر امروز صورت گرفت با اشاره به هدف این بازدید  گفت: بازدید امروز این کمیسیون در راستای سلسله بازدیدهایی است که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مراکز مهم و حساس کشور در چارچوب وظیفه نظارتی خود انجام می دهد.

وی افزود: با توجه به این که یکی از افتخارات ملی ما توانمندی های هسته ای است که با عنایت الهی و با بهره گیری از دانش فنی هسته ای کشور و در چارچوب اهداف صلح آمیز انجام شده و مجلس شورای اسلامی نیز نسبت به توانمندی بسیار حساس بوده و حمایت همه جانبه می کند، بازدید امروز موجب شد تا در این دوره از مجلس که اولین بازدید کمیسیون امنیت ملی مجلس بود و نمایندگانی که بازدید نداشتند بازدید داشته باشند و هم این که حمایت خودشان را اعلام کنند.

بروجردی تصریح کرد: سایت هسته ای فردو تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده و دوربین های آژانس در این سایت مستقر بوده و آژانس نیز تاکنون بازدیدهایی داشته است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به اظهارات اخیر جان کری وزیر امور خارجه اشاره کرد و گفت: تعجب می کنیم که جان کری بعد از اجلاس اخیر ۱+۵ در نیویورک اعلام کردند که باید از فردو بازدید شود!

وی افزود: احتمالا جان کری مطلع نیستند که دوربین های آژانس در فردو مستقر است و تمام کارهای صورت گرفته در این محل تحت نظارت سازمان اژانس بین المللی انرژی اتمی است. نماینده بروجرد خاطر نشان کرد: اقدامات صورت گرفته در فردو شفاف و روشن بوده و آمریکا باید بداند فردو سایتی است که هیچ گاه تعطیل نخواهد شد.

اضافه می شود اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در راستای سلسله بازدیدهای خود از مناطق حساس کشورمان پیش از ظهر امروز دوشنبه ۸ مهر ماه از سایت هسته ای فردو بازدید کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات