روانپزشک اطفال گفت: والدین باید به کودک یاد بدهند غیر از مادر و پزشک متخصص کودک هیچ کس حق ندارد به اعضای جنسی ا و دست بزند و اگر کسی دست زد، کودک باید سریعاً داد بزند.

به گزارش افکارنیوز ، بهروز جلیلی اظهار داشت: والدین باید به کودک یاد بدهند که غیر از مادر و پزشک متخصص کودک، هیچ کس حق ندارد به اعضای جنسی وی دست بزند و اگر کسی دست زد کودک باید سریعاً داد بزند.

عضو انجمن روانپزشکان کودک و نوجوان ایران تصریح کرد: از سن پیش دبستانی باید به دختران یاد بدهیم که کسی حق ندارد صورت آنها را ببوسد و اگر کسی خواست این کار را انجام دهد باید به صراحت نه بگوید و در مواجهه با کسی که به شوخی دست به سینه دختر بچه می زند باید به کودک یاد داد که اعتراض کند حتی با صدای بلند داد بزند.

جلیلی در پاسخ به پرسش فارس، مبنی بر سؤالات کودکان در مورد مکانیسم تولد گفت: از سن ۱۱ تا ۱۳ سالگی باید مکانیسم حاملگی را برای کودک توضیح داد بدین نحو که باید گفت که دو نفر که همدیگر را دوست دارند و با هم ازدواج می کنند از نزدیک شدن آنها به هم و تماس جسمی، بچه تولید می شود.

روانپزشک اطفال تصریح کرد: در محدوده سنی ۱۳ تا ۱۵ سالگی می توان به کودک گفت که از تماس اعضای جنسی، بچه تولید می شود.

وی به مکانیسم خودارضایی در کودکان ۳ تا ۵ ساله اشاره داشت و افزود: باید برای کودک توضیح داد که این حس یک نوع میل است اما نباید جلوی دیگران آن را بروز و نشان دهند چرا که این مسئله زشت است درست مثل کسی که انگشت در بینی اش کند.

روانپزشک اطفال ادامه داد: از سن ۵ سالگی تا محدوده سنی بلوغ، حس خودارضایی به صورت طبیعی عقب زده می شود و دیگر نیازی به آگاه سازی در این محدوده نیست و می توان در سن بلوغ با توجه به شرایط کودک توصیه های مناسبی به کودک ارائه داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات