علیرضا زاکانی در نطق میان دستور خود ضمن تشکر از مواضع صریح دیپلماسی عمومی ایران در سازمان ملل متحد، ارتباط تلفنی دو رییس جمهور را در پایان این سفر حاشیه پررنگ تر از متن خواند.

به گزارش افکارنیوز، علیرضا زاکانی با اشاره به اینکه اصول گرایان به ویژه اصول گرایان مجلس همواره تلاش کرده اند که به دولت کمک کنند و رای بالای وزرای دولت به خصوص تیم اختصاصی ناشی از همین مسئله است، گفت: تاکید بر آرمان ها از مبانی رفتاری ماست؛ ما اعتقاد داریم که نه حق ظلم کردن داریم نه حق زیر بار ظلم رفتن.

وی در ادامه با اشاره به سیر تاریخی معاصر قدرت های بزرگ گفت: در سال های اخیر جهان به دو قطب سلطه گر و سلطه پذیر تبدیل شده است؛ تا همین چند سال پیش در قطب سلطه گران دو قطب آمریکا و شوروی وجود داشت که بعداز فروپاشی شوروی رهبری قطب سلطه در دست آمریکا قرار گرفت و قطب سلطه ستیزان به رهبری ایران اسلامی بعد از انقلاب تشکیل شد و ۳۴ سال نبرد ایران شرایط جدیدی را در سطح جهانی رقم زد که منجر شد بوش پدر برای ایجاد نظم نوین جهانی و بوش پسر برای اجرای طرح خاورمیانه بزرگ با شکست روبه رو شوند و مفتضحانه ترین شکست، شکست اخیرشان هم ادعای حمله به سوریه بود که حکایت از نزول سلطه دارد.

ذاکانی با بیان اینکه اوباما قبلا گفته است آمریکا در سال ۲۰۳۰ دیگر ابرقدرت نخواهد بود و تحلیل گیران معتقدند که دیگر اسراییل تا ده سال دیگر وجود نخواهد داشت گفت: همین ها پیش از انقلاب برای حضور در ایران حق توحش می گرفتند و در سایه اسلام و رهبری انقلاب بود که ما به محور اردوی سلطه ستیزان تبدیل شدیم و در این راستا پیشرفت های جدی داشته ایم و یک لحظه باز نمی ایستادیم.

عضو فراکسیون اصول گرایان مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: جهان امروز حقایق جدیدی را تجربه می کند؛ ما وارد دنیای بی قطبی شده ایم بیان علنی و آشکار فروپاشی آمریکا این کشور ورشکسته در معادلات قدرت به نفع ماست. پاسخگویی به تلفن اوباما ترحم به گرگ است. لازم است آمریکا اظهار پشیمانی کند و از دشمنی های خود دست بردارد. راستی آزمایی ادعاها نیاز به اقدام عملی دارد. یکی از اقدامات می تواند شکست تحریم ها باشد که مطلوب ما است. اما اگر آمریکا علیرغم این ادعا به ظلمش ادامه دهد دروغگویی اش آشکار می شود.

زاکانی با تاکید بر اینکه در هر دو صورت رهبری و نظام جمهوری اسلامی پیروز خواهد بود گفت: این بازی برد برد است اما نه برد برد متعارف. آمریکا دست به هر اقدامی که بزند در نهایت ما پیروز خواهیم بود؛ اگر دست از تحریم ها بردارد نشانه پیروزی سیاست نرمش قهرمانانه است و اگر دروغ اش آشکار شود باز هم همان فرموده رهبری است که آمریکا را مورد اعتماد ندانسته اند.

این نماینده اصول گرای مجلس همچنین با تاکید بر این که نباید دچار غفلت شد، گفت: ما قبلا در مذاکراتی که سلطه را در آنها پذیرفتیم بعد از آن به عنوان محور شرارت اعلام شده و منجر به تعطیلی سانتریفیوژهای ما شد. برای داشتن یک سانتریفیوژ هم به ما اجازه نمی دادند اما با شجاعت مردم امروز ما ۱۸ هزار سانتریفیوژ داریم و حالا می توانیم سوخت با غنای ۲۰درصد تولید کنیم. دیدار اخیر از فردو نشان قدرت ماست که تعطیلی بردار نیست.

زاکانی ادامه داد: اوباما اولین رییس جمهور آمریکاست که ما را تهدید به حمله اتمی کرده است، اینجا التماس می کنند و تماس می گیرند و بعد از گزینه نظامی حرف می زنند.

زاکانی با تاکید مجدد بر اینکه ما در حال راستی آزمایی ادعاها هستیم، گفت: باید مولفه های قدرت خود را باز شناسیم؛ در داخل به جهاد علمی و همه جانبه بپردازیم.

وی در پایان به جلسه شب گذشته مجلس و دولت اشاره کرد و گفت: جلسه دیشب خوب بود امیدواریم بتوانیم با تقویت ساختارهای درونی در مسیر رشد و توسعه قرار گیریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات