مشاور امور بین الملل رئیس مجلس از تغییر زمان آغاز سفر دوره ای رئیس مجلس به ۳ کشور اروپایی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، حسین شیخ الاسلام مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور علی لاریجانی در اجلاس جهانی بین المجالس ژنو، پایتخت سوئیس برگزار می شود، گفت: برنامه ریزی شده تا رئیس مجلس در این اجلاس حضور یافته و سخنرانی کند.

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده، رئیس مجلس پیش از حضور در اجلاس جهانی بین المجالس به کشورهای کرواسی و صربستان سفر می کند که در روز یک شنبه ۱۴ مهر ابتدا به کرواسی و سپس طی یک سفر یک روزه در تاریخ ۱۵ مهر به صربستان می رود و در آنجا با مقامات پارلمانی این کشور پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی دیدارهایی خواهد داشت.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس با اشاره به موضوع سخنرانی رئیس مجلس در مراسم افتتاحیه اجلاس بین المجالس جهانی، گفت: قرار است آقای لاریجانی در این مراسم با موضوع دفاع از حقوق هسته ای ملت ایران و نیز خلع سلاح جهانی سخنرانی داشته باشد.

شیخ الاسلام در ادامه اظهارداشت: پیش از این قرار بود که رئیس مجلس در تاریخ ۱۲ مهر سفر دوره ای خود به اروپا را آغاز کند که برنامه ریزی ها تغییر کرده و این سفرها از روز یک شنبه، ۱۴ مهر آغاز می شود.

در اجلاس بین المجالس جهانی که در ژنو برگزار می شود، حدود ۳۰ رئیس مجلس و ۲۰ نایب رئیس از کشورهای مختلف حضور دارند که قرار است رئیس مجلس کشورمان دیدارهایی پیرامون مسائل دوجانبه پارلمانی و نیز موضوع سوریه با رؤسای مجلس برخی کشورها داشته باشد، اما جزئیات این دیدارها هنوز مشخص نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات