حجت الاسلام والمسلمین سید محمّدمهدی حسینی همدانی امروز از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز منصوب شد.

به گزارش افکارنیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمّدمهدی حسینی همدانی، ​دوره سطح را در تهران و قم سپری کرد.وی سپس یک دوره کامل درس خارج فقه و اصول و نیز دوره تفسیر و فلسفه را گذراند.

تدریس، ​تألیف کتاب و مقاله و نیز مدیریت مدرسه علمیّه امام خمینی (ره) تهران که به عنوان برترین حوزه علمیه پایتخت کشور انتخاب شده است از سوابق اجرائی اوست.


متن حکم رهبر انقلاب برای حاج سیّد محمّد مهدی حسینی همدانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام آقای حاج سیّد محمّد مهدی حسینی همدانی دامت افاضاته
با تقدیر و تشکر از جناب حجت الاسلام آقای کازرونی که خدمات با ارزشی در سالهای تصدّی امامت جمعه در کرج انجام داده اند و با توجه به انصراف ایشان، جنابعالی را به امامت جمعه ی آن شهر و نمایندگی خود در استان البرز منصوب میکنم. صلاحیتهای علمی و دینی شما به توفیق و هدایت الهی باید بتواند کانون گرم و پر شوری از علم و معرفت دینی و سلوک و تلاش انقلابی، در مخاطبان بویژه نسل جوان و آگاه در آن شهر و استان مهم، پدید آورد انشاء الله. سلام و دعای صمیمی خود را به آن مردم مؤمن و وفادار تقدیم میکنم و برکات الهی از خداوند برای همه ی شما مسألت مینمایم.

سیّد علی خامنه ای
۹/ مهر ماه/۹۲
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات