رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر لزوم جذب و استفاده مناسب تر از دانشمندان ایرانی در خارج از کشور اظهار کرد: درصدد هستیم در سطح بین المللی نیز به توسعه و ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی بویژه در اروپا بیشتر بپردازیم.

به گزارش افکارنیوز، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار پرفسور سمیعی، جراح و متخصص مغز و اعصاب و همراهان وی، با تجلیل از شخصیت علمی وی که فردی شناخته شده در جهان در زمینه علوم پزشکی و تحقیقاتی است، گفت: با انگیزه دینی و ملی و حسّ انسان دوستانه خدمت به مردم که در دانشمندان و نخبگان ایرانی خارج از کشور وجود دارد، امیدوارم زمینه های مساعد و مناسب برای جذب و استفاده بهتر از ظرفیت علمی و تحقیقاتی این دانشمندان بیشتر فراهم شود.

وی با اشاره به امکانات مناسب و مستعد مراکز علمی و دانشگاهی کشور، از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، در زمینه توسعه کیفی بویژه در علوم پزشکی، گفت: بخش پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، پس از توسعه کمّی، آمادگی کامل دارد با همکاری و تعامل مستمر و جدی با دانشمندان علوم پزشکی داخل و خارج، از جمله پرفسور سمیعی، در زمینه توسعه کیفی و پایدار، مطابق با علوم روز جهان، گام های بلندی بردارد.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وجود شعبه های این دانشگاه در سطح جهان به عنوان یک مرکز علمی بین المللی، تاکید کرد: درصدد هستیم در سطح بین المللی نیز به توسعه و ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی بویژه در اروپا بیشتر بپردازیم.

بر اساس این گزارش، پرفسور سمیعی در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با آیت الله هاشمی رفسنجانی، از وی به عنوان شخصیتی مجرب و عملگرا در جمهوری اسلامی ایران که دغدغه سازندگی داشته و توسعه پایدار در کشور را دنبال می کند، یاد کرد و گفت: به عنوان یک پزشک شناخته شده در سطح جهان، افتخار می کنم که بتوانم در میهن اسلامی خود منشاء خدمات برای مردم کشورم باشم.

وی همکاری با دانشگاه های علوم پزشکی ایران، بویژه دانشگاه آزاد اسلامی را در سطح جهان، از جمله اقدامات مفید و مؤثر خود عنوان کرد و افزود: در بازدیدهایی که داشته ام، متوجه شده ام واحد پزشکی دانشگاه آزاد به پیشرفت ها و افتخارات زیادی دست یافته است و من و همکارانم در ایران و سراسر جهان، می توانیم سطح همکاری ها را افزایش دهیم و به ارتقای این دانشگاه کمک کنیم.

پرفسور سمیعی در پایان، تحقیق و پژوهش در کنار کار و تلاش حرفه ای را لازمه به روز ماندن دانشمندان و نخبگان در سطح جهان دانست و گفت: امیدوارم در دوره جدید کشور، شاهد رفع موانع و هموارتر شدن راه تعامل دانشمندان داخل و خارج از کشور باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات