معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه در جمهوری اسلامی بن بست وجود ندارد، گفت: می توان با توجه به قوانین و ظرفیت های موجود در رسیدن به اهداف و خواسته ها با طرف مقابل به گفت وگو نشست.

به گزارش افکارنیوز ، رسول سنایی راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع کارکنان سازمان تحقیقات و جهاد خود کفایی نیروی دریایی سپاه به تحلیل رویکرد نرمش قهرمانانه در مناسبات و تعاملات خارجی جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

معاون سیاسی سپاه با تاکید بر اینکه نرمش در سیاست خارجی نباید به اصول راهبردی نظام ضربه بزند، گفت: نرمش قهرمانانه، نرمشی هوشمندانه و مقتدرانه در برابر دشمن، با هدف در اختیار گرفتن میدان است که هیچ گونه پیام عجزی را به همراه ندارد.

وی نرمش قهرمانانه را یک" تاکتیک و روش" به منظور دنبال کردن اهداف، اصول و ارزش های عالیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان و تصریح کرد: هدف نرمش قهرمانانه میدان داری است نه از دست دادن میدان، از این رو نباید به بهانه تغییرات از اصول خود دست بکشیم.

سنایی راد با رد ادعای برخی که نرمش قهرمانانه را به صلح امام حسن (ع) تعبیر می کنند، گفت: شرایط، امروز شرایط صلح حدیبیه است که سرانجام فتح مکه را به دنبال داشت و امروز جمهوری اسلامی ایران در عین اقتدار حاضر به تعامل با جهان است، تعاملی که بر اساس اهداف تعریف شده و منافع ملی کشورمان باشد.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران بن بست وجود ندارد، اظهار داشت: می توان با توجه به قوانین و ظرفیت های موجود در رسیدن به اهداف و خواسته ها با طرف مقابل به گفت وگو نشست و با بهره گیری از تمامی منابع قدرت کشور حول محور عزت، حکمت و مصلحت نظام حرکت کرد.

معاون سیاسی سپاه در پایان با تاکید بر اینکه در گفت وگو با آمریکا باید متوجه ماهیت دشمنی آنان با انقلاب اسلامی باشیم، گفت: در ایجاد این تعامل باید فلسفه دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران را بدانیم و با حفظ هوشمندی و هوشیاری، متوجه تضاد ماهوی اصول حاکم بر سیاست قدرت های استکباری با اصول حاکم بر نظام اسلامی باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات