این ویلای کوچک در سال ۵۳ در کنار محیط بانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در جزیره کبودان احداث شده است. اشرف پهلوی یک بار در ۵۳ و یک بار در ۵۴ با بهروز وثوقی و هر بار به مدت ۴ الی ۵ روز در آن ویلا اقامت گزیده است.

به گزارش افکارنیوز ، دریاچه ارومیه، که تا همین چند وقت پیش، " نگین فیروزه ای ایران" خوانده می شد، به دلیل زیبایی طبیعی و جزایر بکری که در وسط آن قرار داشتند، مورد توجه ویژه همگان بود و در زمان رژیم پهلوی نیز اشرف پهلوی در ساحل شرقی جزیره کبودان دریاچه، ویلای کوچکی ساخته بود تا در کنار قصرها و ویلاهای متعدد سلطنتی، روزهایی را نیز در وسط دریاچه بگذراند.

این ویلای کوچک در سال ۵۳ در کنار محیط بانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در جزیره کبودان احداث شده است. اشرف پهلوی یک بار در ۵۳ و یک بار در ۵۴ با بهروز وثوقی و هر بار به مدت ۴ الی ۵ روز در آن ویلا اقامت گزیده است. کلیه وسایل ویلا و مبلمان آن، خارجی و به ویژه ایتالیایی و فرانسوی می باشند که به صورت دست نخورده به جای مانده اند و هم اکنون در اختیار اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی است.

ویلای کوچک اشرف پهلوی در جزیره کبودان؛سال های پر آبی دریاچه
همان ویلا از همان زاویه ؛ اکنون
نمای داخلی از این ویلای ۴۰ سالهموتور و بدنه این خودروی بهینه سازی شده تا در شرایط و اقلیم باتلاقی، شوره زار و خاص پارک ملی دریاچه ارومیه مورد استفاده محیط بانان قرار گیردمهندس یوسفی مسئول پارک ملی دریاچه ارومیه ؛ اگر همکاری اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی و محیط بانان سختکوش نبود، سفر به جزایر دریاچه ارومیه برای خبرنگار عصرایران میسر نمی شد.
عکس زیر را مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرده است: وثوقی، اشرف و فرح پهلوی

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات