سرپرست وزارت علوم و هیات همراه، صبح روز پنج شنبه - ۱۱ مهر ماه - با حضور در بیت آیت الله العظمی صافی با معظم له دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش افکارنیوز ، آیت الله العظمی صافی در این دیدار، با توجه به نقش و جایگاه این وزارت خانه در تربیت دانشجویان اظهار کرد: از نظر علمی باید سعی کنید دانشگاه های ما به بالاترین مراتب علمی رسیده و رشد و ترقی دانشگاه ها روز به روز بهتر شود که ان شاء الله در دنیا نمونه باشند.

وی با تاکید بر اهمیت تعلیم و تربیت در جوامع علمی گفت: باید در کنار مساله علم، به اخلاق و جنبه های مذهبی هم توجه ویژه ای صورت گیرد که ان شاء الله تعالی دانشجویان ما با دو بال علم و اخلاق بتوانند به قله های بلند علمی دسترسی پیدا کنند و برای اسلام و انقلاب، مایه افتخار و سربلندی باشند.

این مرجع تقلید نقش اساتید را در تربیت دانشجویان بی بدیل خواند و ادامه داد: نسبت به علوم انسانی و دانشگاه ها باید حساسیت بیشتری به خرج داد و سعی کنید از اساتید صالح، متخصص و متدین در تمامی زمینه های علمی استفاده کنید.

وی افزود: مقاصد ما همان مقاصد اسلام است که امیدواریم دانشگاهیان، با رفع نواقص و مشکلات، بتوانند به مملکت اسلامی در دستیابی به این مقاصد بهتر و بیشتر خدمت کنند.

صافی گلپایگانی به فرصت محدود عرصه خدمت گزاری اشاره کرد و گفت: البته این فرصت ها برای همه زودگذر است و باید از فرصت های بدست آمده به نحو اَحسن استفاده کرد و ما هم به شما و همکاران محترم حسن ظن داریم و دعا می کنیم که در این راه موفق باشید و بدانید که مسئولیت بسیار زیاد و وظیفه سنگینی دارید که ان شاء الله تعالی بتوانید رضایت خاطر انور حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف را فراهم کنید.

در ابتدای این دیدار توفیقی سرپرست وزارتخانه علوم گزارشی از برنامه های این وزارتخانه خدمت این مرجع تقلید ارائه کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات