«چرا آمریکا باید تحریم ها را بردارد؟ مگر ایران چه امتیازی داده که آمریکا بخواهد تحریم ها را بردارد؟ اصلاً مذاکره خاصی نشده و فقط اظهار تمایل دو طرف در مکالمات بوده است. »

به گزارش افکارنیوز ، این جملات مربوط به سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یا یکی از اعضای صهیونیست کنگره نیست بلکه ادبیات آقای صادق زیباکلام  است. وی در این مصاحبه گفته است: مثل اینکه خودمانیم باورمان شده که آقای روحانی امتیاز مهمی را در نیویورک داده! اصلاً صحبت و مذاکره ای در کار نبوده، امتیازی داده نشده. ما و آمریکا صرفاً اعلام آمادگی کرده ایم که حاضریم با یکدیگر گفت وگو کنیم. در خلال ۱۵ دقیقه مکالمه تلفنی- که اهمیتی ندارد که چه کسی تماس گرفته- هم هیچ اتفاق دیگری نیفتاده. نمی دانم چطور امر بر برخی مشتبه شده که ما گام مهمی برداشته ایم و الان نوبت آمریکایی هاست.

وی می افزاید: طی دو روز گذشته ۱۰-۱۵ پیامک از شخصیت های اصولگرا و شخصیت های عضو انجمن های اسلامی مستقل دانشجو در کل کشور داشته ام که در آن ها آمده است «نوبت آمریکا است که تحریم ها را لغو کند و دست از شیطنت بردارد و حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسد و… » . من خیلی دلم می خواهد بپرسم که ما چه کرده ایم و چطور الان نوبت آمریکا است؟ اینکه با آمریکا با وقار و مودب صحبت کردیم دلیل می شود که آمریکا، برای ما سند شش دانگ کنگره را بزند و یا دو دور ۷۵ میلیون ایرانی را دور میدان آزادی بگرداند؟ صرفاً به خاطر اینکه آقای ظریف هولوکاست را انکار نکرده، آنها باید به ما امتیاز بدهند؟ ما چطور خودمان هم باورمان شده که از آمریکایی ها طلبکار هستیم و آنها باید گامی بردارند؟

خبرنگار درباره عدم صداقت طرف آمریکایی می گوید «البته این را هم نمی توان نادیده گرفت که هنوز آقای روحانی به ایران نرسیده خانم رایس در آمریکا اعلام کرد که درخواست تماس تلفنی از سوی ایران بوده و جان کری هم بار دیگر فعالیت هسته ای ما را غیر شفاف خواند. اینها نشان نمی دهد که طرف آمریکایی هم چندان صادق نیست؟ » و زیبا کلام به جای اینکه از موضع یک انصاف منصف -و نه حتی ایرانی- حرف بزند می گوید: ببینید آمریکایی ها هم می توانند بگویند که ما شفاف نیستیم و مثلاً نمی گذاریم بازرسین بیایند پارچین را ببینند و تعداد سانتریفیوژهایمان مرتب بالا می رود و همچنان از اسد حمایت می کنیم و از حزب الله حمایت کرده و به آن سلاح می دهیم و… اگر آنها این را به ما بگویند ما می گوییم مگر مذاکره و توافقی شده که انتظاری جز این از ما دارید؟

یک بار دیگر این سؤال و جواب را مرور کنید! آیا این پاسخ، جواب آن سؤال درباره بی صداقتی آمریکایی هاست؟

ظاهراً حق با دوستان آقای زیباکلام است که به وی به خاطر همین ترهات گویی گفته اند باید در اتاق تو در دانشکده حقوق دانشگاه تهران را گل گرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات