رییس جمهوری اسلامی ایران از حمایت های مقام معظم رهبری از ابتدای این دولت تاکنون به ویژه ابراز اعتماد رهبری به دولت قدردانی کرد و گفت: سیاست خارجی دولت تدبیر و امید همواره بر اساس حکمت، عزت و مصلحت خواهد بود.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در جلسه امروز هیات دولت از حمایت های مقام معظم رهبری از ابتدای این دولت تا کنون به ویژه حمایت های اخیر ایشان از تحرک دیپلماسی دولت و ابراز اعتماد رهبری به دولت خدمتگزار تشکر و قدردانی کرد و گفت: سیاست خارجی دولت تدبیر و امید همواره بر اساس حکمت، عزت و مصلحت و تامین کننده منافع ملی کشور خواهد بود و در این مسیر با گام های استوار به پیش خواهد رفت.

رئیس جمهور تاکیدکرد: دولت در حرکت رو به جلوی خود بر اساس منافع ملی و رهنمودهای مقام معظم رهبری گام برخواهد داشت و با تمام توان از حقوق هسته ای ملت ایران دفاع خواهد کرد و برای رفع تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

وی یادآور شد: دولت با دیپلماسی فعال و کارآمد و بر اساس منافع ملی و آ رمان های والای نظام اسلامی همواره از عزت و منافع ملی دفاع خواهد کرد و با هوشیاری کامل تحولات و مناسبات بین المللی را رصد می کند.

روحانی افزود: دولت با تمام توان خود تلاش می کند تا نسبت به ارتقاء سطح معیشت مردم، مشکلات تولید را رفع نموده و به شعار پیشرفت همراه با عدالت جامه عمل بپوشاند.

رییس جمهور با استقبال از نقد دلسوزان و علاقمندانی که برخی سیاست های دولت را نقد می کنند، تصریح کرد: این دولت صدای صاحبنظران را می شنود و آنجا که نیاز باشد روند امور را اصلاح خواهد کرد.

وی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید بر اساس شعار «اعتدال» شکل گرفته و در مسائل داخلی و خارجی به این شعار پایبند خواهد ماند.

در ابتدای این جلسه رییس جمهور سالروز شهادت حضرت امام محمد تقی (ع) ، «جوادالائمه» ، را به ملت ایران تسلیت گفت.

انتخاب استانداران استان های مرکزی، سمنان، گلستان و ایلام در جلسه هیات دولت

در این جلسه به پیشنهاد وزیر کشور و تصویب هیات وزیران آقایان محمدحسین مقیمی، محمد وکیلی، حسن صادقلو و محمدرضا مروارید به عنوان استانداران استان های مرکزی، سمنان، گلستان و ایلام انتخاب شدند.

روحانی استانداران را به رعایت حفظ خط اعتدال در انتصابات و شیوه برخورد و ایجاد فرصت برابر برای همه و تلاش برای رونق اقتصادی توصیه کردند.

همچنین در این جلسه ضمن معرفی ستاری به عنوان معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از خدمات خانم سلطانخواه نیز تقدیر و تشکر شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات