در پی تعطیلی سازمان ها و مراکز دولتی در آمریکا، برخی از کارمندان تلویزیون «صدای آمریکا» که منابع مالی آن مستقیما توسط کاخ سفید تامین می شود نیز به ناچار به مرخصی رفته اند.

به گزارش افکارنیوز، مرخصی اجباری برخی از کارمندان صدای آمریکا در حالی است که سایت رسمی «صدای آمریکا» اعلام کرده است که این رسانه علی رغم تعطیلی دولت آمریکا همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد!

ادامه فعالیت تلویزیون صدای آمریکا در حالی است که بر پایه نتایج یک نظرسنجی که در خصوص برخی از رسانه های پارسی زبان برون مرز صورت گرفته، بخش فارسی صدای آمریکا وابسته به دولت ایالات متحده آمریکا با بودجه سالیانه ۲۳ میلیون دلار تنها کمتر از پنج درصد مخاطب را جذب کرده است، همچنین نتایج نظرسنجی دیگری که از سوی موسسه «اینترمدیا» وابسته به شورای سیاست گذاری رسانه های دولتی آمریکا (بی. بی. جی/BBG) در سال ۲۰۱۱ انجام گرفته حکایت از کاهش مخاطبان این رسانه دارد؛ در هر دو نظرسنجی، بینندگان بخش فارسی صدای آمریکا حدود پنج درصد اعلام شده است.

رادیو فردا وابسته به دولت ایالات متحده آمریکا نیز با بودجه ۱۲ میلیون دلاری، تنها یک دهم درصد مخاطبان را به خود اختصاص داده است (یعنی از تعداد کارکنان آن رسانه نیز کمتر) . آمارها نشان می دهد که این رسانه نیز در وضعیت شکننده ای قرار دارد.

بخش های بزرگی از زیرمجموعه دولت فدرال از روز سه شنبه گذشته تعطیل شده اند. لیست های بلندبالایی از مراکز و نهادهای تعطیل ارائه شده است. تحقیقات و ارائه مشاوره در مراکز درمانی، ارائه وام های مسکن، بخش ارائه خدمات مهاجرت، رسیدگی به تعداد زیادی از پرونده های قضایی، صدها موزه و پارک ملی، مراکز نظارتی، نهادهای نظارت مالی، ارائه خدمات صدور ویزا و گذرنامه و مراکز خدمات بازنشستگی تنها برخی از مواردی است که از روز سه شنبه کاملا یا بخشی از آن، متوقف می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات