عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، از تشکیل کمیته ساماندهی پایتخت خبرداد و گفت: این کمیته بعد از بررسی امور، پیشنهادات نهایی را در قالب لایحه به مجلس می دهد.

به گزارش افکارنیوز، سیدرمضان شجاعی کیاسری با اشاره به نشست دیروز (یکشنبه ۱۴ مهر) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در نشست دیروز قرار شد که کمیته ساماندهی پایتخت تشکیل و مسائل و موضوعات این حوزه تعیین و تکلیف شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه کمیته ساماندهی پایتخت متشکل از تعدادی از نمایندگان مجلس، مسئولان و وزرای برخی وزارتخانه ها مانند وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت کشور و برخی استانداران تشکیل می شود، افزود: این کمیته وظیفه بررسی پیشنهادهای مطرح شده درباره موضوع ساماندهی پایتخت را دارد و در نهایت قرار است که این کمیته پیشنهادات نهایی را در قالب لایحه ای به مجلس ارائه کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون موضوع انتقال پایتخت در مجلس یا دولت به هیچ وجه مطرح نیست، تصریح کرد: نمایندگان و مسئولان هم اکنون تمام برنامه ریزی و تمرکز خود را در ساماندهی امور پایتخت گذاشته اند.

شجاعی کیاسری با تأکید بر اینکه مقوله انتقال پایتخت تنها جنبه سیاسی دارد، گفت: به طور حتم کلیات موضوع مبنی بر ساماندهی پایتخت مورد قبول نمایندگان است، اما انتقال پایتخت امری غیرواقعی و غیر قابل اجرا است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با اعلام اینکه ساماندهی پایتخت نسبت به انتقال آن بسیار بهتر و با اهمیت تر است، یادآور شد: انتقال پایتخت به جزء تبعات سیاسی، زمینه بروز توقعات برای استان ها مختلف را ایجاد می کند.

لازم به ذکر است که طرح انتقال پایتخت با امضای یکصد نفر از نمایندگان در صحن علنی مطرح و به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس ارجاع داده شده بود، به علت موانع پیش روی بررسی آن متوقف شد و هم اکنون بعد از بررسی و پیگیری های انجام شده، مجلس و دولت رأی به تشکیل کمیته ای برای بررسی این امور دادند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات