نماینده مردم تهران در مجلس گفت: لقب شیطان بزرگ که از سوی امام خمینی (ره) به آمریکا داده شد، برازنده حکومت آمریکاست.

به گزارش افکارنیوز، مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر حذف شعار" مرگ بر آمریکا" گفت: آمریکا هنوز در عمل گامی در جهت بهبود روابط خود با ملت های آزاده و فاصله گرفتن از حمایت های همیشگی خود از صهیونیست های جنایتکار و ظالمان جهان برنداشته است و در این صورت چگونه باید از مردم بخواهیم مواضع وشعارهای خود درباره این جرثومه فساد را تغییر دهند.

وی ادامه داد: بدون شک تا زمانی که این رویه ادامه پیدا کند و آمریکا از سیاست های خارجی خود در جنگ افروزی ها، مداخله های نظامی و سیاسی و مانع تراشی بر سر راه دولت های مردمی تجدیدنظر نکند، ملت های بیدار جهان نیز به دنبال سازش با آمریکا نخواهند بود و با معرفت دینی خود شعار" مرگ بر آمریکا" را فریاد خواهند کشید.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ملت ایران به واسطه خاطرات گذشته خود و با عمق وجود خود به شعار" مرگ بر آمریکا" معتقد است و این شعار لزوما شعار دولت ایران نیست بلکه شعار ملت بیدار و برگرفته از تاریخ انقلابی مردم و شعار امام خمینی رضوان الله تعالی علیه است. لقب شیطان بزرگ که از سوی امام خمینی (ره) به آمریکا داده شد، برازنده حکومت آمریکاست و بعد از روشنگری های حضرت امام (ره) شعار" مرگ بر آمریکا" ، از ایران سرچشمه گرفت و به جوامع آزاده سرازیر شد.

رحماندوست برهمین اساس یادآور شد: این شعار به معنای آرزوی نابودی برای ملت آمریکا نبوده و نیست بلکه این شعار به معنای برائت از تفکر استکباری است که امروز آمریکا نماد آن است و این شعار نشان دهنده انزجار ملت ایران از رژیم استکباری آمریکاست.

وی اضافه کرد: بنیانگزار انقلاب اسلامی به عنوان الگو برای ما در شهریور سال ۶۲ در پیامی که به حجاج دادند، فرمودند «فریاد برائت از مشرکان در مراسم حج یک فریاد سیاسی عبادی است که رسول اللّه (ص) به آن امر فرمودند. حال باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل و شوروی را خلاف اسلام می‏داند، گفت که تأسی به رسول خدا و متابعت از امر خداوند تعالی خلاف مراسم حج است؟ آیا تو و امثال تو آخوند آمریکایی فعل رسول اللّه (ص) و امر خداوند را تخطئه می‏ کنید و تأسی به آن بزرگوار و اطاعت فرمان حق تعالی را بر خلاف می‏ دانید؟ » و یا رهبرکبیر انقلاب در جایی دیگر فرمودند «از خدا می خواهیم این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمانان که از کلیساهای جهان نیز ناقوس" مرگ بر آمریکا" را به صدا درآوریم» .

این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد: هر وقت خوی استکباری آمریکا از بین رفت و یا به تعبیرحضرت امام (ره) آمریکا آدم شد، در شعار" مرگ بر آمریکا" نیز تجدیدنظر خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات