نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: آمریکا برای توسعه روابط پارلمانی با ایران باید منتظر رضایت ملت ما باشد چرا که ۷۰ سال به این ملت ظلم کرده و باید نسبت به آن عذرخواهی کند.

به گزارش افکارنیوز، منصور حقیقت پور، نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان درباره تمایل کنگره آمریکا و نخبگان آمریکایی برای برقراری ارتباط با ایران گفت: آقای ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی بر این مسئله اشاره کردند و البته روشن است که آمریکایی ها برای برقراری رابطه با جمهوری اسلامی ایران تمایل دارند.

وی با بیان اینکه از سوی نظام جمهوری اسلامی ایرانی منعی برای آشکار شدن واقعیت ها و دیدن ایران توسط آمریکایی وجود ندارد، افزود: مخالفتی نسبت به اینکه آمریکایی ها به ایران سفر کنند وجود ندارد به شرط آنکه هیچ توطئه ای نکنند؛ اندیشمندان و محققان آمریکایی می توانند به ایران سفر کنند اما اگر به ایران سفر می کنند باید تابلوی" خیانت و توطئه ممنوع" را در دست داشته باشند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ملت ایران اهل منطق و گفتگوست، خاطرنشان کرد: آمریکا برای توسعه روابط پارلمانی با ایران باید منتظر رضایت و اعتماد ملت ما باشد چرا که ۷۰ سال به این ملت ظلم کرده و باید نسبت به آن عذرخواهی و آن را جبران کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات