رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه چاره ای جز حذف یارانه سه دهک درآمدی بالا وجود ندارد گفت: دولت یازدهم از همان روش های قبلی یارانه ها را تامین می کند اما این روش افزایش نرخ ارز و سکه نیست.

به گزارش افکارنیوز ، غلامرضا مصباحی مقدم در حاشیه مراسم ختم پدر رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه ظاهراً دولت با حذف یارانه سه دهک بالا در کمیسیون برنامه و بودجه مخالفت کرده است آیا این را تایید می کنید یا خیر اظهار داشت: تاکنون نظرهای مختلفی از دولت شنیده شده که آخرین آن نظر وزیر اقتصاد مبنی بر ضرورت حذف یارانه ۳ دهک بالا است.

وی با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه دولت چاره ای جز حذف سه دهک برای تامین یارانه نقدی ندارد، افزود: بنده از آغاز با پرداخت یارانه به ثروتمندان مخالف بودم چرا که یارانه باید به نیازمندان پرداخت شود نه افراد غنی جامعه.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه فشار هزینه تامین یارانه نقدی باعث شده که پرونده حذف یارانه سه دهک بالایی روی میز مجلس و دولت قرار بگیرد، تصریح کرد: با حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی می توان هزینه های بیماران و سایر نیازهای ضروری را تامین کرد.

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آقای وزیر اقتصاد طی روزهای اخیر اعلام کرده برای تامین یارانه نقدی از روش های مختلف در دولت استفاده می شود آیا این روش ها همان روش هایی است که در دولت آقای احمدی نژاد مورد اجرا بود گفت: دولت یازدهم هم از همان روش های قبلی برای تامین یارانه های نقدی استفاده می کند.

مصباحی مقدم در پاسخ به این سوال که آیا این روش همان تامین یارانه نقدی از محل افزایش نرخ ارز و سکه است تاکید کرد: خیر، در دولت یازدهم یارانه نقدی از محل افزایش نرخ ارز و سکه تامین نمی شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات