رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان با بیان اینکه در مذاکرات ژنو جدی هستیم گفت: انتظار ما این است که طرفهای دیگر مذاکره کننده نیز جدی بوده و واقعیت ها را به درستی درک کنند.

به گزارش افکارنیوز ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر دو روزه به کرواسی، پنجشنبه شب (۱۸ مهر) در مراسم ضیافت شام سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور، با بیان اینکه از سال های دور گفت و گو و رایزنی سیاسی بین ایران و کرواسی وجود داشته است، گفت: در مذاکراتی که در این سفر با مقامات کرواسی داشتم درباره بهبود سطح روابط دو کشور بحث های خوبی انجام شد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه نگاه ایران به اتحادیه اروپا به ویژه به کرواسی نگاهی مثبت است، تصریح کرد: با توجه به منافع مشترکی که بین دو کشور وجود دارد امیدواریم بتوانیم با همکاری روابط را گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه در منطقه خاورمیانه تحولات زیادی وجود دارد، ادامه داد: باید این تحولات را به درستی درک کرد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه گاهی اوقات رسانه ها همه حقایق را نمی گویند، گفت: انتظار این است که سیاست مداران پشت صحنه این حقایق را به دقت بشناسند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: در مذاکراتی که در این سفر با مقامات کرواسی داشتیم تلاش کردیم مسایل منطقه را به درستی مورد بررسی قرار دهیم.

وی با یادآوری مساله هسته ای ایران، گفت: در مساله هسته ای ایران سنگ اندازی هایی که از سوی برخی قدرتمندان انجام شد مشکلاتی ایجاد کرد اما اکنون در شرایطی هستیم که تا حد زیادی موضوع روشن شده است.

وی با بیان اینکه تا چند روز دیگر مذاکرات هسته ای ایران در ژنو آغاز خواهد شد، گفت: ما در این مذاکرات جدی هستیم و انتطار داریم طرف های دیگر هم جدی بوده و واقعیت ها را به درستی درک کنند.

لاریجانی، ادامه داد: برداشت ما این است که می توانیم به یک راه حل دقیق برسیم و فکر می کنم دلیلی وجود ندارد که به این دور از مذاکرات بدبین باشیم.

وی یادآور شد: بسیاری از مشکلاتی که در منطقه وجود دارد باید با تشریک مساعی بین ایران و کشورهای دیگر حل و فصل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هیچ دلیلی وجود ندارد که بین اتحادیه اروپا و ایران سایش وجود داشته باشد، تصریح کرد: ضرورت دارد نیروها برای حل مشکلات هم افزا شوند.

لاریجانی اتحادیه اروپا را شریک تجاری ایران خواند وتصریح کرد: البته در حال حاضر اتحادیه اروپا شریک تجاری ایران نیست، ایران کشوری بزرگ با ۷۰ میلیون جمعیت و امکانات بسیار خوب است، بر این اساس می توانیم با یک همکاری مشترک همه ظرفیت ها را به نفع دو طرف تحقق داد.

وی افزود: امیدوارم این سفر به فهم مشترک برای گسترش روابط کمک کند، کرواسی می تواند نقش کاتالیزور را در این روابط ایفا کند زیرا هم نگاه دقیق تری به شرق دارد و هم جزو اتحادیه اروپاست.

لاریجانی با بیان اینکه ایران دوست کرواسی است، گفت: امیدواریم با تلاش دو طرف همکاری ها افزایش یابد

رئیس مجلس شورای اسلامی، در پایان با تبریک سالروز استقلال کرواسی، گفت: همچنین عضویت کرواسی در اتحادیه اروپا به عنوان دوست ایران تبریک می گویم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات