عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به حمدالله وضعیت امنیتی کرمانشاه خوب بوده و نیروهای ما اشراف کامل دارند.

به گزارش افکارنیوز، حجت الله خدایی سوری نماینده سلسله و دلفان درپی بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مناطق مرزی کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه یکی از استان های بزرگ کشور است که در همسایگی کشور عراق بوده و یادگار ۸ سال دفاع مقدس به شمار می رود.

وی افزود: استان کرمانشاه همچنین نزدیکترین مسیر به کربلا و عتبات عالیات عراق است، از این جهت نیز برای ما اهمیت دارد تا این استان را در معادلات سیاسی و امنیتی قرار دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: اعضای این کمیسیون از پایگاه های مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، پایگاه های نیروهای نظامی، پایگاه هایی که به عنوان خط اول و دوم طراحی شده و همچنین از بازارچه های مرزی کرمانشاه بازدید عمل کردند.

خدایی سوری ادامه داد: چند بحث وجود دارد که یکی کنترل بهتر و خدمات بیشتر در خصوص زائران به عتبات عالیات است تا دسترسی بیشتری به اهداف مورد نیاز میسر باشد.

وی تصریح کرد: امنیت حاکم بر استان و همچنین فعالیت بازارچه های مرزی و فعالیت گمرک و ترددی که به کشور همسایه عراق صورت می گیرد، از نقاط قوت استان کرمانشاه است که در بازدید مشاهده شد.

نماینده سلسله و دلفان اظهار داشت: وضعیت بودجه ای برای توسعه مبانی مرزبانی در کرمانشاه از جمله نقاط ضعف موجود در استان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در ادامه به وضعیت امنیتی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: به حمدالله وضعیت امنیتی کرمانشاه خوب بوده و نیروهای ما اشراف کامل دارند.

وی افزود: با اینکه مرزهای کرمانشاه با اقلیم خودمختار کردستان عراق همجوار است که به شکل دیگری اداره می شود و همچنین خود کشور عراق به گونه ای دیگر و علی رغم اینکه تحرکاتی از طریق گروهک پژاک امکان دارد انجام شود، اشراف امنیتی داریم و نیروهای امنیتی ما تقویت بحث امنیتی را در دستور کار دارند.

خدایی سوری تاکید کرد: در حال حاضر مشکل امنیتی در استان کرمانشاه نداریم.

نماینده سلسله و دلفان در ادامه اظهار داشت: معتقد نیستم که مرزها انسداد شوند، بلکه باید به صورت منطقی کنترل شوند و با اقتدار مرزبانی صورت گیرد.

وی افزود: ما باید به صورت منطقی این مسئله را که نیروهای آمریکا و رژیم صهیونیستی در عراق حضور دارند و مسائل جاسوسی نیز وجود دارد، حل و فصل کنیم و در این راستا آنچه را که منافع ملی ما و منفعت ملی است، شکل بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از ضرورت توجه قوه مقننه به توسعه امنیت مرزها اشاره کرد و گفت: برای داشتن امنیت پایدار و همچنین امنیت در اقتصاد، نیازمندیم از آخرین متدهای پیشرفته مرزبانی استفاده کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات