نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره اظهارات اخیری که به امام خمینی (ره) منتسب می شوند، گفت: حرف های تازه می شنویم اما اشکال ندارد، بالاخره انسان افراد را می شناسد؛ کمی به افراد مهلت بیشتری بدهید تا خودشان را بهتر معرفی کنند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین" مرتضی آقاتهرانی" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اقدام برخی افراد که اظهاراتی را به امام خمینی (ره) منتسب می کنند، اظهار داشت: باید از خود این افراد پرسید که چه اهدافی از این اظهارات دارند اما پیدا کردن نظرات امام (ره) بسیار آسان و صحبت های ایشان بسیار شفاف است.

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) بحث های خود را به چند جا ارجاع دادند، یکی آن هایی که متخصص هستند و خط ایشان را تشخیص می دهند و دیگری گفته های امام (ره) در صدا و سیما که کاملاً معلوم است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: افرادی که مخصوصاً هم سن ما هستند و امام را دیدند و هر روز صحبت های ایشان را دنبال می کردند، این ادعای اخیر برخی افراد که ایشان حرف های در گوشی به کسی می گفتند را بی معنی می دانند.

حجت الاسلام والمسلمین" آقاتهرانی" در رابطه با لطیفه هایی که به امام خمینی (ره) نسبت داده شده و توطئه نسبت دادن مطالب دروغ به امام (ره) اظهار داشت: در علم درایة (نوعی علم حدیث است که طلبه ها می خوانند) بحثی وجود دارد که اگر مطلبی را از قول کسی نقل کردیم حتما سندش را ارائه دهیم. امام معصوم (ع) می فرمایند کسی که چیزی را می گوید از نوع بیان او قدر و منزلت وی مشخص می شود.

وی افزود: امام خمینی (ره) به کسانی که در وادی دیگر بودند مطالب عمیق را نمی گفتند، بلکه صحبت امام با بسیجیان، مردم و فداییان نظام بود که می دویدند و چهارچشم منتظر بودند تا از لب و دهان مبارک امام (ره) چه بیرون می آید. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: این مطالب را می دیدند و می دیدیم که امام خمینی (ره) نان و آب از دهان شان می افتاد اما اسلام، عزت انقلاب، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از دهان شان نمی افتاد و همیشه صحبت های جدی امام با مردم بود. حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی تصریح کرد: چه جوانانی که در این راه دویدند، خون دادند و شهید شدند، یعنی همه این ها اشتباه کردند و حالا چهار نفر صحبت های دیگری می کنند.

وی اظهار داشت: گاهی اوقات ما برای برخی اشخاص بیش از اندازه ارزش قائل می شویم، این افراد وقتی فرصت می کنند جوهره خود را نشان می دهند و اصلاً با همین صحبت های خویش شناخته می شوند، لذا همین مواقع است که می توان افراد را شناخت.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در زمانی که جوانان می جنگند و محکم ایستاده اند این حرف ها اصلاً زده نمی شود. این افراد در برابر جمعیت های میلیونی، شعارهای مردم و صحبت های امام (ره) را شنیده و دیده اند و بر حسب ظاهر نیز به امام نزدیک تر بودند. فدای امام بشویم که اینقدر غریب بودند.

حجت الاسلام والمسلمین" آقاتهرانی" درباره وظیفه بیت امام و موسسه حفظ و نشر آثار امام (ره) در پاسخ به این تحریف ها اظهار داشت: آن ها به وظیفه خودشان آشناتر هستند و باید ببینند آیا واقعاً وظیفه ای در این باره ندارند و اینکه چه کسی باید از امام عزیز دفاع کند؟

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) زحمت بسیاری کشیدند؛ همه چیز و دیدگاه همه جوانان، پیرها و بزرگ و کوچک را تغییر داده و راه را به همه ما یاد دادند. حتی دشمن نیز امام را می شناسد و با اینکه نسل جدید و نسل دوم بعد از انقلاب نیز هرگز امام را ندیدند و یا حتی همان جوانانی که آن موقع بودند، گاهی امام را از نزدیک نمی دیدند، اما شخصیت و فکر و دیدگاه های امام را فهمیده بودند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حالا اگر حرف های تازه می شنویم اشکال ندارد، بالاخره انسان افراد را می شناسد؛ کمی به افراد مهلت بیشتری بدهید تا خودشان را بهتر معرفی کنند.

حجت الاسلام" آقاتهرانی" در پاسخ به این سؤال که آیا هر کس نسبت نزدیکی به امام (ره) داشته می تواند حرفی را به ایشان نسبت دهد، افزود: نه، اما اگر بخواهیم واقعاً امام را بشناسیم ایشان فرموده اند که چگونه بشناسید و بیانات ایشان را چگونه تفسیر و بیان کنید.

وی در خاتمه متذکر شد: این مطالب روشن است و ابهامی در آن نیست، اما توقع از کسانی که بر حسب ظاهر نزدیک تر به امام بودند این است که به لحاظ فکری نیز به امام نزدیک تر باشند که اگر نباشند انسان، تأسف می خورد. اما بالاخره صحبت های این افراد، نه معیار امام می شود و نه چیزی را اثبات می کند، لذا باید خودشان توجه کنند که چه کاری انجام می دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات