وزارت خارجه روسیه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: در دیدار نمایندگان ایران و ۱+۵ بر اساس پیشنهادهای گروه ۱+۵ و برنامه های جدید معرفی شده از طرف هیات ایرانی بحث محتوایی، مفصل و بسیار مفیدی در مورد تمام مسائل مربوط به برنامه هسته یی ایران انجام شد.

به گزارش افکارنیوز ، سایت رسمی وزارت خارجه روسیه در اطلاعیه ای اعلام کرد: اولین دیدار مدیران سیاسی گروه ۱+۵ با ریاست کاترین اشتون و محمدجواد ظریف در ۱۵ و ۱۶ نوامبر برگزار شد که در آن سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه از طرف روس در آن شرکت کرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در دیدار نمایندگان ایران و ۱+۵ بر اساس پیشنهادهای گروه ۱+۵ و برنامه های جدید معرفی شده از طرف هیات ایرانی بحث محتوایی، مفصل و بسیار مفیدی در مورد تمام مسائل مربوط به برنامه هسته یی ایران انجام شد. در مورد ادامه فعالیت محتوایی برای جست وجوی راه حل های معین و قابل قبول در جریان جلسات آینده در روزهای ۷ و ۸ نوامبر در ژنو و هم چنین دیدار کارشناسان دو طرف قبل از آن توافق حاصل شد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرده است: در حاشیه این نشست دیدارهای جداگانه ریابکوف با عراقچی، روانچی و هم چنین وندی شرمن، معاون ارشد امور سیاسی وزیر خارجه آمریکا و هم چنین مدیران سیاسی انگلیس، آلمان و فرانسه انجام داده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات