دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام رفع تحریم ها، عدم استفاده از سلاح های شیمیایی در منطقه و رفع تبعیضات در دموکراسی را دستاوردهای مستقیم مذاکرات میان ایران و آمریکا عنوان کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محسن رضایی در سلسلسه همایش های تخصصی «غدیر؛ منادی ولایت و تعمیق بصیر» در تالار همایش های بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد: بصیرت در سه شاخه بصیرت تاریخی، راهبردی و تاکتیکی قابل بررسی است.

وی بیان کرد: گاهی حادثه ای اتفاق می افتد که این حادثه مقدمه ای برای دیگر وقایع است که برخی به علت عدم آگاهی توان خود را صرف مقدمه می کنند که این نشان از عدم بصیرت راهبردی است.

پیوستگی میان مردم و رهبری

رضایی لازمه ولایت عملی را پیوستگی میان مردم و رهبری عنوان کرد و گفت: در جامعه اسلامی میان ولی و مردم یک رابطه ولایتی وجود دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به لزوم داشتن بصیرت ولایی اشاره کرد و افزود: منظور از بصیرت ولایی، تشخیص عاقلانه مسائل با محوریت رهبری است، به گونه ای که به عمق مسائل پی برده و از خطاها مصون بود، زیرا بصیرت منشأ عقلانی دارد.

انقلاب با حرکت های بصیرت گونه به نتیجه رسید

وی خاطرنشان کرد: انقلاب با بصیرت و حرکت های بصیرت گونه به نتیجه رسید و از دوران انقلاب تاکنون هر زمان که افراد و سیاست مداران با بصیرت عمل کرده اند، نتایج خوبی برای این نظام حاصل شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مذاکرات اخیر بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا اظهار کرد: در بحث مذاکرات دو نوع دستاورد مستقیم و غیر مستقیم مورد انتظار بوده که در هر صورت به نفع ایران است.

دستاورد مذاکرات بین ایران و آمریکا

رضایی، رفع تحریم ها، عدم استفاده از سلاح های شیمیایی در منطقه و رفع تبعیضات در دموکراسی را دستاوردهای مستقیم این مذاکرات عنوان کرد.

وی با بیان این که چهره نادرست و خشنی از جمهوری اسلامی ایران در افکار عمومی مردم نهادینه شده است، بیان کرد: با مذاکرات صورت گرفته چهره ای شفاف از ایران به عنوان یک کشور صلح طلب، انسان دوست و مدافع حقوق بشر به جهانیان نمایان می شود.

به گفته دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، اگر این مذاکرات بی نتیجه بود، این چنین اسرائیل و رژیم صهیونیستی عصبانی نبود.

رضایی با بیان این که منافع ملی با منافع جناحی و اشخاص متفاوت بوده و منافع ملی جزء وظیفه همه افراد و سیاست مدران است، گفت: منافع ملی ایران یعنی منافع اسلام و کسانی که با ایران مخالفت می کنند، منظورشان مخالفت با اسلام است چراکه جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بوده که پرچمدار اسلام است.

وی افزود: در تمام دولت ها سیاست خارجی در کنترل و هدایت مقام معظم رهبری بوده است اما اگر در برخی دولت ها و شرایط اشتباهاتی صورت گرفته، نشأت گرفته از برخی بی بصیرتی هاست زیرا بصیرت جلوی بسیاری از تندروی و کندروی ها را می گیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات