رئیس مرکز امور بین المل حزب موتلفه اسلامی از حضور نماینده موتلفه برای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، حمید رضا ترقی رئیس مرکز امور بین المل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه غفوری فرد به نمایندگی از حزب موتلفه برای نظارت در انتخابات کشور آذربایجان به این کشور سفر کرده بود، گفت: این دعوت از سوی کمیته دائمی اتحادیه احزاب آسیایی صورت گرفته بود. بنابراین نمایندگانی از سوی احزاب ایران، اردن، نپال، پاکستان، ترکیه و ویتنام برای نظارت در انتخابات ریاست جمهوری عازم آذربایجان شده بودند.

وی افزود: نمایندگان احزاب قبل از برگزاری انتخابات با نامزدها دیدار و گفت وگو کردند و در روز انتخابات هم به سه گروه تقسیم شدند و به ایستگاه های رای گیری سر زدند.

رئیس مرکزی بین الملل حزب موتلفه با بیان اینکه طبق گزارشات ارائه شده انتخابات آذربایجان در محیط صلح آمیز و بدون خشونت و با شفافیت برگزار شد، اظهار داشت: رای دهنگان دسترسی خوبی به اطلاعات داشتند، تنها مشکل، کاهش مشارکت مردم در این انتخابات بود. همچنین میزان درصد شرکت کنندگان کمتر از نصف رای دهندگان اعلام شد ولی با این حال رقابت فعال و همراه با نشاط بود.

ترقی تاکید کرد: مناظره های انتخاباتی نیز با اقبال مردم روبه رو شد.

وی در خصوص اینکه چه افرادی از سوی موتلفه به این کشور سفر کرده بودند، اظهارداشت: فقط حسن غفوری فرد به نمایندگی حزب موتلفه و از سوی کمیته اتحادیه احزاب آسیایی به این کشور سفر کرده بود. ضمن اینکه از احزاب آسیایی فقط یک نماینده اعزام شده بودند. هیئت احزاب آسایی از ۱۷ تا ۲۱ مهر در آذربایجان حضور داشتند.

رئیس مرکزی بین الملل حزب موتلفه درخصوص اینکه آیا در حاشیه این سفر غفوری فرد به نمایندگی موتلفه با احزاب آذربایجان دیدار و گفت وگو کرد؟ اظهارداشت: نه، بنا نبود دیداری انجام شود. البته در قالب اعضای اتحادیه احزاب آسیا با مامورین و ناظران بین المللی کوپال (آمریکای جنوبی) که در آنجا حضور داشتند دیدار کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات