نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که هر چه مذاکرات درباره مساله هسته یی ایران از جنبه ی سیاسی به سمت ابعاد فنی و حقوقی آن پیش برود بیشتر می توان به موفقیت ایران در این مذاکرات خوشبین بود.

به گزارش افکارنیوز، منصور حقیقت پور اظهار کرد: در گذشته غربی ها در مساله هسته یی ایران بیشتر مسائل سیاسی را مطرح می کردند و مثلا با موضوع تحریم ها مساله ی هسته یی را به سمت ابعاد سیاسی سوق دادند در حالی که هر چه مذاکرات به سمت ابعاد فنی و حقوقی پیش برود برای ما بهتر است و ما برنده خواهیم بود، تا این که وجه سیاسی بر مذاکرات غلبه پیدا کند.

وی درباره کارشکنی های برخی جریانات تندرو در روند مذاکرات از جمله رژیم صهیونیستی افزود: من فکر نمی کنم صهیونیست ها اینقدر توان داشته باشند که قاعده ۱+۵ با ایران را بر هم بزنند، البته آنها در حد جنگ روانی شایعه و درست کردن موج های دروغین تلاش هایی می کنند اما بر روند مذاکره اثرگذار نیستند.

نماینده ی مردم اردبیل در مجلس یاد آور شد: ما قطعا به تیم مذاکره کننده هسته یی اطمینان داریم زیرا رهبری به آنها اطمینان دارد و آقای ظریف را شخصیتی بزرگ و دیپلمات حرفه ای می دانیم اما چون از محتوای مذاکرات بی اطلاعیم قضاوتی هم دراین باره نداریم.

حقیقت پور خاطرنشان کرد: در عین حالی که وثوق و اطمینان کامل به تیم مذاکره کننده وجود دارد اما این دلیلی بر این نیست که این تیم مطلقا در اجرا هیچ اشتباهی نمی کند، چنانچه در مذاکرات نیویورک اشکالاتی از این تیم بروز کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که اگر حرکتی خلاف منافع ملی انجام شود رهبری تذکرات لازم را می دهد گفت: اگر ایشان از ما بخواهند که چشم بسته مذاکرات را قبول کنیم ما بدون هیچ گونه اعتراضی آن را می پذیریم و اگر ایشان مذاکرات را تایید کند از نظر ما هم مذاکرات تایید شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات