دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به گفت وگوهای هیات ایرانی به سرپرستی ظریف وزیر امور خارجه در ژنو گفت: به دولت اعتماد داریم اما آمریکایی ها مورد اعتماد نیستند.

به گزارش افکارنیوز ، محمد نبی حبیبی که در پایان نشست دبیران حزب موتلفه سخن می گفت، اظهار داشت: قرار بود مذاکرات در سطح وزرای خارجه صورت بگیرد. اوباما هم در نطق سازمان ملل و مکالمه تلفنی با آقای روحانی گفته بود به جان کری دستور دادم به طور جدی مذاکرات را پیگیری کند. اولین ابهام آنها است چه شد مذاکرات در سطح معاونین و وزرا فرو کاهیده شد و طرح پیشنهادی دولت به صورت محرمانه به ژنو رفت.

حبیبی اضافه کرد: طرف مذاکره کننده پس از مذاکرات تصریح دارد که هیچ امتیازی به ایران نداده و نمی دهد و در عوض از چارچوب طرح ایران اظهار رضایت کرده اند.

وی ادامه داد: مقامات ۱+۵ حرف های گذشته خود را تکرار می کنند، بی آنکه یک گام به جلو بردارند و می گویند گام اول را ایران باید بردارد، در حالی که ما به اندازه کافی گام برداشته ایم و اعتمادسازی هم کرده ایم حالا نوبت آنهاست که تحریم های ظالمانه را که ملت ایران را هدف قرار داده است بردارند. حال آنکه تا کنون در خصوص نرمش ایران فقط یک مشت حرف تحویل داده اند و یک گام عملی هم بر نداشته اند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: نرمش در مذاکرات باید یک «تاکتیک» برای رسیدن به اهداف حق طلبانه ملت ایران باشد. اگر دشمن آن را «استراتژی» ترجمه کند رفتار گذشته خود را تکرار خواهد کرد. و بدون شک با سد مقاومت ملت ایران روبرو خواهد شد. لذا ما منتظر نتیجه مذاکرات هستیم و امیدواریم دولت از حق مردم به هیچ وجه کوتاه نیاید.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود به توهین نعیمه اشراقی در فیس بوک به همسران شهدا و نیز نسبت دادن مواضع تحریف آمیز به امام (ره) گفت: جریانی در کشور وجود دارد که می خواهد محکمات امام (ره) را به متشابهات تبدیل کند. مؤسسه تنظیم نشر آثار امام خمینی (ره) باید این جریان را رصد کند و از مواضع صریح و قاطع بنیانگذار جمهوری اسلامی دفاع کند. به نظر ما این مؤسسه مزبور در جریانات چند روزه اخیر موضع دوپهلو گرفته است.

وی افزود: مؤسسه نشر آثار امام (ره) نباید به خاطر رفاقت و یا قوم و خویشی از خطاهایی که صورت می گیرد چشم پوشی کند. بر اساس قانون مسئولیت پاسداری ازا ندیشه حضرت امام (ره) وظیفه مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) است و به همین دلیل از دولت بودجه می گیرد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به سخنان رئیس جمهوری در دانشگاه تهران اظهار داشت: برخی مطالبی که در دانشگاه تهران گفته شد واقعی به نظر نمی رسد.

وی افزود: ما از رئیس جمهور می خواهیم که از این پس راجع به اقتصاد کشور و بودجه کل کشور و مطالب مرتبط دقیق تر حرف بزنند و از مشاورین کارشناس اقتصادی استفاده کنند. خزانه کشور در هیچ زمانی پس از انقلاب حتی در اوج خسارتهای جنگ خالی نبوده است و خالی هم ان شاءالله نخواهد بود.

حبیبی بیان داشت: دولتی که اکنون بر انبوهی از ذخایر طلا در بانک مرکزی تکیه کرده و نیز هنگام تحویل صندوق مؤسسه مالی آن را با بیش از ۵۰ میلیارد دلار موجودی تحویل گرفته اند چگونه می تواند مدعی باشد خزانه اش خالی است. درآمد عمومی کشور مطابق پیش بینی های بودجه در شش ماهه اول تحقق یافته و در شش ماهه دوم هم انشاءالله تحقق خواهد یافت.

وی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره روز عید غدیر تاکید کرد: غدیر محور وحدت امت اسلامی است. امت اسلام با قرآن بدون عترت نمی تواند زیر یک پرچم واحد علیه کفار، منافقین و دشمنان اسلام متحد شود. ائمه معصومین و به ویژه علی بن ابی طالب (ع) محور اصلی همگرایی فِرق دنیای اسلام هستند و می توان با چنگ زدن به ریسمان محکم قرآن و فرهنگ اهل بیت (ع) آتش اختلاف و تفرقه را در بین امت اسلام خاموش کرد.

وی با اشاره به جریان انحرافی وهابیت و سلفی گری خاطر نشان کرد: خاستگاه جریان وهابیت و جریان تکفیری عربستان است. روحانیون فاسد وهابی با تحریف تاریخ اسلام و آمیزه های پیامبر (ص) طبل تفرقه در دنیای اسلام را به صدا در آورده اند و نمونه اش چاپ و توزیع چند میلیون کتاب ضد شیعه در حج امسال است. باید صدای این طبل را که در رسانه های صهیونیستی به گوش می رسد، خاموش کرد.

وی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در پیام حج امسال فرمودند؛ هر عملی که موجب برافروختن آتش اختلاف شود حرام شرعی است و باید ازآن پرهیز کرد. امیدوارم همه فِرق اسلامی به این امر توجه کنند و از واگرایی به نفع دشمن پرهیز نمایند
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات