استاندار ایلام گفت: رئیس جمهور به ایلام سفر می کند.

  به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا مروارید بعد از ظهر امروز در نخستین نشست شورای اداری استان ایلام ضمن تبریک اعیاد گذشته و آتی اظهار داشت: یاد محمود عباس زاده مشگینی استاندار سابق ایلام را گرامی می داریم و برای وی آرزوی موفقیت دارم.

وی ادامه داد: در بررسی وضعیت استان ایلام و نحوه موافقتنامه ها و بودجه های عمرانی و… رضایت ندارم که باید در نخستین فرصت در این راستا چاره جویی شود.

این مسئول اضافه کرد: به عنوان مثال در خصوص مبادله موافقتنامه ها سابقه نداشته در سنواتی که مسئولیت داشته ام تا این وقت از سال این موضوع زمین بماند.

مروارید تصریح کرد: من سابقه مدیریت در استان های همجوار از جمله کرمانشاه و حتی مرکز کشور را در کارنامه خودم دارم اما تاکنون ندیده ام در آبان ماه موضوع موافقتنامه های بودجه ای مطرح شود و زمان بسیاری از دست رفته است.

استاندار ایلام گفت: این موضوع مشکلات استان ایلام را دو چندان خواهد کرد و مسئولان باید در نخستین فرصت چاره جویی کنند.

وی ادامه داد: امروز زمانی که از مسئولان امر در ایلام شنیدم که تنها ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی استانی است بسیار متعجب شدم.

این مسئول اضافه کرد: من پیش از این تصور می کردم که اعتبارات عمرانی استان ایلام حداقل یک هزار میلیارد تومان است.

با مجموع اعتبارات عمرانی یکسال ایلام یک برج کوچک در تهران نیز ایجاد نمی شود

مروارید تصریح کرد: با این میزان اعتبار عمرانی استان ایلام در تهران یک برج کوچک را که ۱۰۰ نفر ساکن دارد را نمی توان ساخت.

استاندار ایلام گفت: استانی که دارای ۵۴۰ هزار نفر با ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت و گستره را چگونه می توان با این میزان اعتبار ساخت.

وی ادامه داد: ایجاد راه، آبرسانی، برق رسانی و… با این میزان اعتبار قابل تحقق و اجرایی نیست و اکنون هم قصد ندارم در جلسه نخست گذشته ها را نقد کنم.

این مسئول اضافه کرد: گزارشاتی از ادارات استان به دست رسیده که به نظر مطلوب نیست و باید مدیران استانی در خصوص ایجاد تحول در ادارات استان به ویژه خدمت به مردم تلاش کنند.

مروارید تصریح کرد: شنیده ام افرادی از شهرستان های دور دست و جنوبی استان بارها به مرکز استان برای ملاقات مدیران آمده اند اما هیچگاه موفق به دیدار نشده اند.

از تشریفات زائد استانداری ایلام در بدو ورود خجل شدم

استاندار ایلام گفت: نکته جالبی که در استانداری ایلام متوجه آن شده ام تعداد اتاق های فراوان تشریفاتی است این درحالی که زمانی جمعیت استان ۶۰۰ هزار نفر بود این تعداد اتاق تشریفاتی در استانداری وجود نداشت چه برسد به الان که جمعیت استان به ۵۴۰ هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: من از این همه تشریفات استانداری ایلام خجل شدم چون در روز نخست ورود به استانداری دیدم یکی کیفم را می گیرد و دیگری در اتاق را می گشاید و دیگری… .

این مسئول اضافه کرد: این نوع برخوردها و تشریفات در روحیه افراد در خدمتگزاری تاثیر منفی می گذارد که باید مانع شد.

مدیر در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید الگوی همه باشد

مروارید تصریح کرد: مدیرکل در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید الگوی دیگران باشد، همین موضوعی که متذکر شدم که بسیاری از ارباب رجوع ها امکان ملاقات با مدیران را نمی یابند، حرکت بسیار سخیفی بوده که شایسته مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.

استاندار ایلام گفت: زمانی که در وزارت جهاد کشاورزی بودم وزیر وقت که منزل مسکونیش در کرج بود صبح ها ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه خود را به محل کار می رساند و تا ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح با کشاورزان سراسر کشور ملاقات داشت، کدام یک از مدیران فعلی استان ایلام چنین رویه ای دارند.

وی ادامه داد: این همه تشریفاتی که برای مدیران استان ایلام قائل شده اند در استان کوچکی مانند ایلام شایسته نیست.

مروارید با انتقاد از دیگر رفتارهای مدیران تصریح کرد: روز گذشته نماز مغرب و عشاء را در مسجد جامع بجا آوردم و دیدم برخی از مدیران در مسجد حضور دارند که این روش مطلوبی است.

وی همچنین در خصوص معضل بیکاری و نحوه برخورد مدیران با اشتغال جوانان ایلامی گفت: مشاهده شده در برخی از ادارات مدیران استان بدون ضابطه افرادی را استخدام کرده که اغلب این افراد با مسئولان ارشد ادارات نسبت فامیلی دارند و من بدون تردید در ارزیابی مدیران به این نکات توجه می کنم.

دکتر روحانی ۲۰ آبان ماه به ایلام سفر می کند

این مسئول همچنین در خصوص سفر رئیس جمهور به استان ایلام اضافه کرد: اگر آمادگی لازم در استان ایلام باشد حسن روحانی رئیس جمهوری ۲۰ آبان ماه به استان ایلام سفر می کند.

مروارید تصریح کرد: اگر این مهم در استان ایلام محقق شود تحولات بزرگی در ایلام روی خواهد داد که باید پیگیر این موضوع شد.

استاندار ایلام گفت: پیگیری ما هم این است که استان ایلام را آماده ورود دکتر روحانی رئیس جمهوری کنیم.

گمانه زنی در باره تغییر مدیریت ها در ایلام شایعه ای بیش نیست

وی همچنین در خصوص گمانه زنی های اخیر در خصوص تغییر مدیریت ها اظهار داشت: همه گمانه زنی ها را تکذیب کرده و آن را شایعه اعلام می کنم.

استاندار ایلام در ادامه از مدیران استان ایلام خواست بدون توجه به این شایعات با نشاط بیشتری به محل کار رجوع کرده و در راستای خدمت به مردم تلاش کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات