رئیس هیئت پارلمانی اروپا گفت: حضور ایران در اجلاس ژنو ۲ به برقراری ثبات و آرامش در سوریه کمک می کند و نقش ایران در حل بحران این کشور تأثیرگذار است.

 به گزارش افکارنیوز ، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس هیأت گروه سوسیالیست ها در پارلمان اروپا با تاکید بر اهمیت گفت وگو و رایزنی میان مجلس شورای اسلامی و پارلمان اروپا، گفت: مذاکرات مستمر می تواند به تقویت شناخت و دیدگاه های طرفین پیرامون مسائل منطقه ای و موضوعات مورد علاقه کمک کند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه رویکردی در جهت توسعه مناسبات در عرصه های مختلف با پارلمان کشورهای اروپایی استقبال می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با اشاره به اصول قانون اساسی درباره آزادی و حقوق اقلیت های دینی در کشورمان و دستاوردهای انقلاب اسلامی برای تقویت نقش و جایگاه زنان در عرصه های اجتماعی و سیاسی کشور، گفت: رسانه های غربی با ارائه تصاویر غلط که بر مبنای پیش داوری های مغرضانه است، تصویر نادرستی از جامعه ایرانی به ویژه وضعیت زنان و اقلیت های دینی به افکار عمومی منعکس کرده اند.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش، تحریم های اعمال شده علیه کشورمان را غیرقانونی، ظالمانه و شکست خورده دانست و افزود: پیشرفت های فراوان علمی و فن آور دانشمندان ایرانی در زمان تحریم ها به دست آمده است.

وی با اشاره به تحولات منطقه، بحران سوریه را حاصل سیاست های غلط آمریکا و انگلیس و هم پیمانان منطقه ای آن ها دانست و تصریح کرد: ارسال سلاح و کمک به تروریست های القاعده در سوریه امنیت و آرامش کل منطقه را در معرض تهدید قرار داده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران، بر حق مشروع ملت ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، " اسوبادا" رئیس هیئت گروه سوسیالیست ها در پارلمان اروپا با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، گفت: نقاط مشترک فراوانی در زمینه مبارزه با ترریسم، مبارزه با قاچاق موادمخدر و حل بحران های منطقه ای میان ایران و اروپا وجود دارد که گفت وگو و مذاکرات مستمر به رفع پاره ای سوءتفاهمات کمک خواهد کرد.

وی با تاکید بر اهمیت حضور جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل بحران های منطقه ای، اظهار داشت: حضور جمهوری اسلامی ایران در اجلاس ژنو ۲ به برقراری ثبات و آرامش در سوریه کمک می کند و نقش ایران در حل بحران این کشور تأثیرگذار است.

رئیس هیئت گروه سوسیالیست ها در پارلمان اروپا افزود: پارلمان اروپا با هرگونه حمله نظامی یا ارسال سلاح به گروه های مسلح سوریه مخالف و معتقد است طرفین درگیر باید از هرگونه اعمال خشونت و نقض حقوق بشر خودداری کنند.

در این دیدار، «شفیعی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حلیمه عالی عضو کمیسیون بهداشت و درمان و سکینه عمرانی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نیز حضور داشتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات