عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: بر این نکته تأکید کرد که هر پروتکلی باید به تصویب مجلس برسد و وکلای ملت با پروتکل های مغایر با منافع ملی مخالفت می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، الهیار ملک شاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان امروز علی لاریجانی رئیس مجلس مبنی بر اینکه مجلس اگر ضرورتی احساس کند در خصوص حجم و تنوع فعالیت ها و مذاکرات هسته ای ضوابطی را تصویب خواهد کرد، گفت: این سخن دکتر لاریجانی بر اساس قانون و اختیارات قانونی مجلس بود و لذا مجلس از اختیارات قانونی خود برای دفاع از حقوق هسته ای استفاده خواهد کرد.

وی اضافه کرد: بر طبق قانون درباره پیوستن کشورمان به پروتکل ها باید مجلس در این زمینه اظهارنظر کرده و موضوع را به تصویب برساند؛ در واقع اگر صحبت از الحاق به پروتکل ها است مرجع صالح تصمیم گیری در این زمینه خانه ملت است.

ملک شاهی درباره پذیرش پروتکل الحاقی توسط جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: هر پروتکلی حقوق مسلم و حقه ملت ایران را نادیده بگیرد و مغایر با حقوق اساسی و قانون باشد با مخالفت مجلس روبرو می شود.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بر این نکته تأکید کرد که مجلس به عنوان قوه قانونگذار در چارچوب قانون اساسی و برای احقاق حق مردم می کوشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات