عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجلس هشتم با تاکید براینکه تغییر دولت حزب منحله مشارکت نمی تواند فعالیت خود را آغاز کند، گفت: حزب منحله مشارکت با پیشنهاد کمیسیون ماه ۱۰ احزاب و رای دادگاه منحل شد و اعضای این حزب تنها در قالب حزب جدید می توانند فعالیت خود را از سر گیرند.

به گزارش افکارنیوز، حمیدرضا فولادگر در واکنش به تحرک اعضای احزاب منحله مشارکت و مجاهدین برای فعالیت مجدد سیاسی، گفت: کمیسیون ماده ۱۰ احزاب پیشنهاد تعلیق احزاب منحله مشارکت و مجاهدین را بدلیل نقش آفرینی در فتنه ۸۸، (مطابق با ماده ۱۶ قانون احزاب) به قوه قضاییه ارائه داد و در قوه قضاییه نیز دادگاهی به همین منظور تشکیل و رای به انحلال این احزاب داد.

وی همچنین با اشاره به اظهارات یکی از اعضای حزب منحله مشارکت که گفته است" حزب مشارکت فعالیت خود را قانونی می داند و حال که یک دولت قانونمدار به جای یک دولت قانون گریز روی کار آمده تصمیم دارد، تا قبل از پایان سال جاری کنگره خود را برگزار کند. " توضیح داد: انحلال حزب مشارکت هیچ ربطی به دولت گذشته نداشته که با تغییر دولت این حزب بتواند فعالیت خود را آغاز کند، انحلال برخی احزاب مربوط به پیشنهاد کمیسیون ماده ۱۰ احزاب است که از سه قوه نماینده دارد.

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجلس هشتم، با تاکید براینکه هرنوع فعالیت و یا برگزاری کنگره توسط اعضای حزب منحله مشارکت غیرقانونی است، گفت: این حزب می تواند مراتب اعتراض خود را به رای دادگاه از طریق مراجع قانونی پیگیری کند، گرچه اعتراض به رای دادگاه نیز خود مراتب و مهلت قانونی دارد.

به نقش آفرینان فتنه ۸۸ مجوز تاسیس حزب داده نمی شود


نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در توصیه ای به اعضای احزاب منحله گفت: اعضای احزاب منحل شده می توانند درخواست تاسیس حزب جدید از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب داشته باشند.

فولادگر در پاسخ به این سوال که آیا همین افراد می توانند در قالب حزب جدید فعالیت حزبی و سیاسی داشته باشند، گفت: اعضای احزاب منحله می توانند درخواست تاسیس حزب جدید را به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ارئه بدهند که طبعا در مورد آنان استعلام صورت می گیرد و قطعا به افرادی که در فتنه ۸۸ نقش داشته است مجوز فعالیت داده نخواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات