دبیرکل جامعه اسلامی نمایندگان ادوار مجلس با بیان اینکه" به تیم مذاکره کننده ایران با ۱+۵ اعتماد داریم و از آن ها حمایت می کنیم" ، گفت: البته انتظار داریم بر اساس اعتمادی که مردم به آن ها داشته اند، در جریان مذاکرات، در چارچوب سیاست های کلی نظام و منافع ملی حرکت کنند.

به گزارش افکارنیوز، محسن کوهکن با بیان اینکه" فضای جدید مذاکرات دارای دو ویژگی مهم و برجسته است" ، افزود: مسئولان عالیرتبه نظام اعلام کردند که به تیم مذاکره کننده اعتماد دارند و از آن حمایت می کنند، البته این سخن به این معنا نیست که به تیم های قبلی اعتماد نداشتند ولی این اعلام حمایت و اعتماد بسیار هوشمندانه و هنرمندانه اعلام شده است، چنانکه طرف خارجی متوجه شود که حاکمیت و مردم از این تیم حمایت می کند و پشت آن ها هستند.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به خط مشی اعلام شده از سوی رهبری در ارتباط با سیاست خارجی و همچنین بحث نرمش قهرمانانه اظهار کرد: این موضوع فضا و فرصت جدیدی را برای تیم مذاکره کننده فراهم کرده است.

دبیرکل جامعه اسلامی نمایندگان ادوار مجلس ادامه داد: دو فرصتی که مورد اشاره قرار گرفت به مانند تیغ دو لبه است و این هنرمندی تیم مذاکره کننده را می طلبد که از لبه ای استفاده کند که در راستای حل مسائل و مشکلات باشد.

وی با بیان اینکه" تیم مذاکره کننده باید در مذاکرات بسیار هوشیار باشد" ، گفت: محرمانه بودن مذاکرات در حال حاضر می تواند نقطه مثبتی باشد ولی تیم مذاکره کننده از طرف دیگر در این ارتباط باید هوشیاری به خرج دهد تا دشمن نخواهد از این موضوع سوءاستفاده کند یا شیطنتی به خرج دهد.

کوهکن اضافه کرد: برخی جریانات وابسته به غرب تلاش می کنند در روند مذاکرات شیطنت کنند به نحوی که در داخل کشور فضای اختلاف ایجاد کنند تا عده ای موافق محرمانه بودن محتوای مذاکرات شوند و عده ای دیگر مخالف این موضوع باشند و چالشی در این راستا در کشور ایجاد شود. به همین دلیل، تیم مذاکره کننده باید بسیار هوشمندانه، موشکافانه، ظریف و زیرکانه امور را پیش ببرد و اجازه ندهد که زمینه سوءاستفاده فراهم شود.

وی با بیان اینکه" هرگونه توافق در جریان مذاکرات که بخواهد تعهدی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند، مصوبه مجلس را لازم دارد" ، گفت: اعتمادی که به تیم مذاکره کننده وجود دارد، بی چون و چرا نیست و این تیم باید مذاکرات را در فضای برد - برد - همانطور که رییس جمهور تاکیده کرده اند - به پیش ببرد.

کوهکن همچنین با بیان اینکه" سیاست های کلی نظام را مقام معظم رهبری مشخص می کند و ایشان بر پیشبرد مسائل و تصمیمات نظارت دقیق و جامع دارند" ، افزود: فکر نمی کنم در هیچ زمانی هیچ مسئولی به خود جرأت دهد که خدایی نکرده از طرف خود برای جمهوری اسلامی ایران تعهدی ایجاد کند و قطعاً این امور زیر نظر مقام معظم رهبری به پیش می رود.

وی با اشاره به اینکه" طبق قانون اساسی سیاست های کلان نظام در شورای عالی امنیت ملی و زیر نظر رهبری تبیین می شود، با رد سخنان برخی افراد مبنی بر اینکه امکان دارد رهبری از محتوای مذاکرات اطلاعی نداشته باشند" ، تاکید کرد: این سخنان درست نیست. هر اقدامی که انجام شود با نظر رهبری انجام خواهد شد و بعید می دانم که دولت یا تیم مذاکره کننده در این ارتباط تخطی کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات