سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از ارزیابی برنامه های وزرای پیشنهادی بویژه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از طریق تطبیق دادن با اسناد بالادستی کشور خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، عبدالوحید فیاضی گفت: فضای عمومی مجلس برای رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت هنوز قابل ارزیابی نیست.

وی از حضور وزرای پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و نیز آموزش و پرورش در جلسات این هفته کمیسیون آموزش و تحقیقات خبر داد و افزود: اقبال نمایندگان مجلس به فرجی دانا وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری نسبتاً بالاست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نظر اعضای این کمیسیون به وزرای آموزش و پرورش و همچنین ورزش و جوانان، گفت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان اقبال بیشتری در میان نمایندگان داشته و درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نیز نظر منفی وجود ندارد.

نماینده مردم نور در مجلس با بیان اینکه" سه وزیر پیشنهادی به مجلس باید به سوالات و ابهاماتی پاسخ دهند" ، افزود: این سه نفر همچنین باید برنامه هایشان را اعلام کنند و درصد انطباق این برنامه ها با اسناد بالادستی، توسط نمایندگان مجلس بررسی می شود. وزرای جدید باید این اسناد را به عنوان نقشه راه سرلوحه کار خود قرار دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات