عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه «مرگ بر آمریکا» یعنی برائت از سلطه گری آمریکا در جهان اظهار داشت: مذاکره ای مورد تائید است که در راستای دفاع از حقوق حقه ملت ایران و نفی استکبار صورت پذیرد.

به گزارش افکارنیوز، جواد آرین منش عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در واکنش به اظهارات سعید حجاریان که برگزار کنندگان مراسم ۱۳ آبان را افراطی خوانده است، اظهار داشت: ۱۳ آبان در تقویم ما به نام روز مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شده و به عنوان یک روز ماندگار و حماسی تا ابد زنده خواهد ماند.

وی با اشاره به وقایع تاریخی در ۱۳ آبان سال های ۱۳۴۳ (تبعید امام خمینی ره به ترکیه) ، ۱۳۵۷ (قیام دانش آموزان بر علیه رژیم شاهنشاهی) و ۱۳۵۸ (تسخیر لانه جاسوسی) یادآور شد: پیام ۱۳ آبان در این سه دوره مهم تاریخی قیام مردمی بر علیه ظلم و استکبار آمریکا بوده است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه مذاکره با آمریکا هیچ ارتباطی با شعار «مرگ بر آمریکا» ندارد، خاطرنشان کرد: مرگ بر آمریکا یعنی برائت از سلطه گری آمریکا در جهان و مذاکره ای مورد تائید است که در راستای دفاع از حقوق حقه ملت ایران و نفی استکبار صورت پذیرد.

آرین منش در پایان با انتقاد از اظهارات حجاریان متذکر شد: رفتارهای حجاریان و دوستانش در دوران اصلاحات عدول از ارزش های انقلاب اسلامی و افراطی بود، نه گرامیداشت سالروز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی مصداق بارز «اعتدال» است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات