رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس، با اشاره به اینکه محرمانه بودن مذاکرات ژنو، یکی از راه های پیشبرد کار است، گفت: نباید سخن رسانه های صهیونیستی را مبنای تردید به دستگاه دیپلماسی قرار داد.

به گزارش افکارنیوز، غلامعلی حدادعادل درباره محرمانه بودن مذاکرات ایران با ۱+۵ در ژنو، گفت: محرمانه بودن یا نبودن مذاکرات اصل نیست؛ موضوع مهم این است که مذاکره کنندگان از جانب ایران، بر حقوق ملت پافشاری کنند و منافع ملی را در نظر بگیرند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: شیوه مذاکره گاهی ممکن است محرمانه باشد، گاهی علنی و هر کدام برای پیشبرد کار است؛ موضوع مهم تصمیم هایی است که گرفته می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بیان کرد: اگر طرف ۱+۵ به قول خود وفا نکند و مذاکرات محرمانه را علنی کند، معلوم می شود به بقیه حرف های او هم نمی توان اعتماد کرد.

وی درباره حدسیات و گمان هایی که از محتوای مذاکرات اعلام می شود، گفت: مسئولان وزارت خارجه اعلام کرده اند آنچه در رسانه ها آمده، گمانه زنی است و ما هم همانطور که رهبری فرمودند به دولت و مسئولان دستگاه دیپلماسی خودمان اعتماد داریم و نباید سخن رسانه های صهیونیستی را مبنای تردید نسبت به دستگاه دیپلماسی قرار دهیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس، تصریح کرد: باید بر دو اصل تاکید کرد؛ نخست، اصرار بر حفظ حقوق حقه ملت ایران که یکی از آنها غنی سازی و ظالمانه بودن تحریم ها است و دوم، تایید اعتمادی که رهبری نسبت به دولت و تیم مذاکره کننده کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات