یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: محرمانه بودن محتوای پیشنهاد ایران اگر در جهت رفع مشکلات باشد خوب است که تداوم یابد اما باید فکری هم برای شایعاتی که برخی جریان ها می سازند، اندیشید.

به گزارش افکارنیوز، مجید جلیل گفت: از سفر نیویورک رییس جمهور و سفر اخیر وزیر امور خارجه به ژنو بسیار خوشحالم و از وجود چنین رییس جمهور و وزیر خارجه با برنامه و مدبری خرسندم.

وی افزود: محرمانه بودن پیشنهاد ایران تا زمانی که به نفع کشور باشد مفید است به بیان دیگر اگر محرمانه ماندن پیشنهاد ایران موجب ترویج شایعه و دادن امتیازات ویژه به طرف آمریکایی از سوی برخی افراد و جریان ها شود به ضرر دولت است.

نماینده مردم لردگان تاکید کرد: محرمانه بودن پیشنهاد ایران اگر تداوم یابد و شایعه سازان دست به شایعه پراکنی بزنند به اعتماد عمومی لطمه می زند چون مردم به مرور تصور خواهند کرد ایرانیان به آمریکایی ها امتیازات ویژه دادند که نمی خواهند جزئیات پیشنهادشان برملا شود.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: هیات ایرانی در ژنو افکار نظام و مردم صلح دوست ایران را به خوبی به اطلاع آمریکا و کشورهای غربی رساند و نقش بسیار ارزنده ای در مثبت کردن فضای مذاکرات ایفا کرد. این تیم با هماهنگی کامل مقام معظم رهبری در ژنو به مذاکره با آمریکا و کشورهای غربی پرداخت.

جلیل ارزیابی افکار عمومی ایران توسط آمریکایی ها را مورد اشاره قرار داد و افزود: سیاستمداران آمریکایی در حال رصد کردن افکار عمومی مردم ایران هستند تا دریابند نظر عموم ایرانیان در خصوص روند مذاکرات و همچنین میزان تاثیرگذاری تحریم ها بر اقتصاد ایران چگونه بوده است.

وی خطاب به آمریکایی ها، گفت: منافع ایران و آمریکا در نقطه ی متضاد یکدیگر قرار دارند مگر اینکه آمریکا و کشورهای غربی از خود نرمش نشان داده و با به رسمیت شناختن حق هسته یی ایران، تحریم های اقتصادی را متوقف کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات