طیفی از اصلاح طلبان در استان یزد به بهانه اینکه تلاش های قدرت طلبانه ای برای قبضه کردن استانداری یزد در جریان است از وزیر کشور خواستند یکی از ۳ نامزد پیشنهادی آنان را استاندار کند.

به گزارش افکارنیوز، سایت وابسته به ستاد انتخاباتی عارف (موسوم به امید) نامه اصلاح طلبان همسو در یزد خطاب به رحمانی فضلی را منتشر کرد که در این نامه ضمن سهم خواهی ادعا شده است: تلاش ستاد ائتلاف اصلاح طلبان استان یزد بر آن بوده که در فضایی آرام و به دور از تنش های قدرت طلبانه، شرایط لازم را برای بررسی کارشناسانه گزینه های مطرح فراهم نموده و به تلاش برخی نیروهای معتمد نزدیک به دولت بسنده نماید. اما آنچه که مایه نگارش این سطور گردید، میدان یافتن برخی اشخاص و محافلی است که در عین زاویه داشتن با دولت تدبیر و امید و با القای تفرقه بین مجموعه نیروهای حامی رئیس جمهور منتخب، درصدد ایجاد فشار و اعمال سلایق شخصی و گروهی خود در فرآیند انتخاب استاندار هستند.

نویسندگان این نامه سپس ۳ نفر شامل علی اکبر اولیاء، غلامعلی سفید و سیدحمید کلانتری را به وزیر کشور معرفی کرده و از وی خواستند یکی از این ۳ نفر را به عنوان استاندار یزد معرفی کند.

پیش از این هاشمی رفسنجانی ضمن تحت فشار قراردادن وزیر کشور مدعی شده بود که در برکناری و تغییر استانداران تأخیر شده است. پس از او نیز موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات خواستار تغییر استانداران و تعجیل در این امر شد. خبرهای موثق از برخی استان ها حاکی از رقابت تند برخی اضلاع ائتلاف ها و ستاد انتخاباتی برای به دست گرفتن استانداری است و برخی عزل و نصب ها در این زمینه موجب دلخوری هایی شده با این بهانه که فرد منصوب، اصلاً حامی روحانی در انتخابات نبود یا مورد تأیید نیست و…
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات