وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان درباره فضای مجلس در رأی اعتماد به وی گفت: نظام اسلامی مبتنی بر یک رویکرد دموکراتیک و دموکراسی محور است؛ دولت حق معرفی و مجلس حق رای دارد، تصمیم گیرنده نهایی نیز مجلس است و ما تابع رای مجلس هستیم.

به گزارش افکارنیوز، سیدرضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به برنامه های خود برای وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و اظهارداشت: با یک مطالعه عمیق و مذاکره با ۲۰۰ نفر از صاحب نظران عرصه ورزش و جوانان کشور، پنج برنامه در حوزه ورزش و جوانان تهیه کرده ایم.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با تشریح این پنج برنامه تصریح کرد: در حوزه ورزش، ارتقای سطح اخلاق، فرهنگ و معرفت، گسترش و توجه همه جانبه به ورزش همگانی، گسترش فضاهای ورزشی با مشارکت عمومی، توجه جدی به حوزه ورزش و جوانان و تدوین برنامه جدید در این حوزه، توجه جدی به بحث ورزش قهرمانی و استقلال بیشتر فدراسیون ها و نهادهای مردمی ورزشی را دنبال می کنیم.

وی در ادامه سخنان خود به برنامه هایش در حوزه جوانان نیز اشاره و اضافه کرد: توجه جدی به ارتقا حوزه دینی، اخلاقی، معرفتی و ملی جوانان، مهارت آموزی در مواجهه با مسائل و مشکلات خاص، مشارکت و ساماندهی جوانان برای استفاده از این ظرفیت ملی از اولویت های ما در حوزه جوانان خواهد بود.

صالحی امیری به موضوع اشتغال، ازدواج، معیشت، کاهش آسیب های اجتماعی و آینده جوانان نیز اشاره کرد که در برنامه هایش وجود دارد.

وزیر ورزش و جوانان درباره فضای مجلس و چگونگی رأی اعتماد نمایندگان به وی افزود: نظام اسلامی مبتنی بر یک رویکرد دموکراتیک و دموکراسی محور است؛ دولت حق معرفی و مجلس حق رای دارد، تصمیم گیرنده نهایی نیز مجلس است و ما تابع رای مجلس هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه ما تشریح برنامه ها، توجیه نمایندگان و تعامل با آنها است؛ رسالت نمایندگان نیز تصمیم گیری در رابطه با صلاحیت تصدی وزیر برای وزارتخانه است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات