نشست مشترک معاون پارلمانی رئیس جمهور و معاونین دستگاه های اجرایی با سه وزیر پیشنهادی برگزار شد.

به گزارش افکارنیوز، در این نشست ۳ وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش به بیان سوابق و برنامه های خود پرداختند و معاونین دستگاه های اجرایی نیز در این نشست حضور داشتند سوالات و نقطه نظرات خود را درباره برنامه های این ۳ وزیر پیشنهادی مطرح کردند.

حجت الاسلام انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در این نشست اظهار داشت: روز یکشنبه ۵ آبان ماه ۹۲ رای گیری از ۳ وزیر علوم تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش صورت می گیرد.

در ادامه این نشست علی اصغر فانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش طی سخنانی اظهار داشت: یکی از مهم ترین اولویت ها در آموزش و پرورش نیروی انسانی است که متناسب توزیع نشده است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش همچنین به توسعه مشارکت در آموزش و پرورش و ارتقاء کیفیت مدیریت آموزشگاهی اشاره کرد.

رضا فرجی دانا وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری نیز اظهار داشت: برنامه وزارت علوم در ۴ سال آینده با تکیه بر سند چشم انداز و سند ۵ ساله توسعه و بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری، قوانین موضوع مجلس و سیاستگذاری های شورای انقلاب فرهنگی تدوین شده است.

وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: در ۱۶ آیتم اهداف مختلف را تبیین کرده ایم و راهبردهای اجرایی برای رسیدن به آن بیان شده است.

صالحی امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نیز یادآور شد: دوپینگ، آلودگی های مالی و اخلاقی حوزه ورزش را تهدید می کند.

وی اضافه کرد: مهم ترین نیاز جامعه ورزش ما اخلاق و فرهنگ است چرا که برای تداوم حیات جامعه ورزش به بازسازی اخلاقی نیاز داریم.

صالحی امیری در ادامه سخنان خود به آموزش ورزش همگانی اشاره و تاکید کرد: این ورزش دارای استاندارد نیست.

وی با تاکید بر این که به یک عزت ملی در حوزه جوانان نیاز است گفت: اخلاق، دین، ازدواج، معیشت، مهارت آموزی و آسیب های اجتماعی از موضوعات مربوط به جوانان است که حداقل ۲۳ دستگاه به مقوله جوانان مربوط است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات