وزیر کشور گفت: احزابی مانند مشارکت و مجاهدین باید برای فعالیت مجدد مشکل خود را با قوه قضائیه حل کنند.

به گزارش افکارنیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه دیدار هلن کلارک معاون رئیس سازمان ملل متحد، در پاسخ به سوالی در خصوص انتخاب استانداران و اینکه گفته می شود استانداران توسط وزارت کشور انتخاب نمی شوند، گفت: همه استانداران پیشنهاد وزارت کشور هستند و ما عملکرد استانداران موجود را ارزیابی می کنیم و براساس پینشهادها، ویژگی های منطقه ای و شاخص هایی که قبلا تعیین کردیم، استانداران را به دولت معرفی می کنیم.

وی افزود: تاکنون استانداری نبوده که به دولت معرفی کنیم و در جلسه هیئت وزیران رای نیاورد و تلاش می کنیم که استانداران را هرچه زودتر انتخاب کنیم.

وزیر کشور تاکید کرد: ما براساس مقایسه هایی که با اوایل دولت آقای احمدی نژاد و آقای خاتمی انجام داده ایم، نسبت به آنها عقب تر نیستیم، چرا که به طور میانگین استانداران دولت احمدی نژاد طی ۸۳ روز و استانداران دولت خاتمی طی ۷۷ روز انتخاب شدند در حالی که ما الان در روز شصت و پنجم هستیم.

رحمانی فضلی در ادامه تاکید کرد: امیدواریم با دقت فراوان به ثبات مدیریت در کشور کمک کنیم، چرا که در دوره های قبل حتی در بعضی از استان ها طی ۴ سال ۵ استانداری عوض شده که این عدم ثبات مدیریت به فعالیت در استان ها آسیب وارد می کند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند که آیا حتی یک استاندار خوب در دولت احمدی نژاد برای ابقا وجود نداشته است، گفت: متاسفانه اشکال این است که ما نگاه را بد و خوب می کنیم، دولتی با لطف خدا و رای مردم سر کار آمده که رویکرد و نگاهش با دولت قبل تفاوت دارد. این دولت با رویکرد اعتدال و شعار تدبیر و امید روی کار آمده و طبیعی است که مردم توقع دارند در پست های حساس و کلیدی و سرنوشت ساز تغییر صورت گیرد و این دیدگاه از طریق نمایندگان، گروه های سیاسی و مردم نیز به ما منتقل شده است که آنها خواستار تغییر هستند و طبیعی است که در حوزه مدیریت های کلان تغییر انجام شود اما در سایر سطوح از توان مدیریتی استفاده خواهد شد.

وزیر کشور تاکید کرد: تغییر مدیریت ها به معنای این نیست که مدیران فعلی بد و ناکارآمد هستند بلکه تغییر تنها رویکرد وجود دارد.

رحمانی فصلی در خصوص رویکرد وزارت کشور نسبت به احزاب و درخواست خانه احزاب برای فعالیت مجدد گفت: ما از روز اول که سوالات زیادی مطرح شد با دوستان صحبت کردیم، سیاست ما در حوزه سیاسی مدیریت سیاسی است و وزارت کشور خود را حزب و گروه سیاسی نمی داند. مدیریت سیاسی به معنای این است که فعالیت سیاسی در جامعه از طرف اشخاص، احزاب و گروه ها به صورت قاعده مند، شفاف و قانونی انجام شود. خانه احزاب فعالیتش از سال ها قبل به دلایلی که مرتبط با خودشان بوده، متوقف شده و نتوانستند به کار ادامه دهند، امیدواریم دوستان مسائل داخلی خود را حل کنند و مجمع عمومی خود را برگزار و زمان فعالیت شان را تمدید کنند.

وی در پاسخ به این سوال که خانه احزاب مشکل فعالیت این تشکل را مربوط به وزارت کشور می داند گفت: من با خانه احزاب جلسه داشتم. آنها باید مجمع خود را تشکیل بدهند تا بتوانند به فعالیت ادامه دهند.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره فعالیت مجدد احزاب منحله مشارکت و مجاهدین انقلاب اظهار داشت: آنها باید از طریق مراجع قضایی مشکل خود را حل کنند و اگر مکاتبه ای از طرف مرجع قضایی با ما انجام شود و مشکل آنها حل شود، با آنها نیز مانند دیگر احزاب رفتار می کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات