معاون دبیرکل سازمان ملل متحد: توسعه نیروی انسانی و توجه به آن در ایران بسیار مناسب و ستودنی است.

به گزارش افکارنیوز، هلن کلارک طی سخنانی که پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت سازمان ملل متحد در مجموعه مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امورخارجه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران که از سال ۱۹۸۰ میلادی به عضویت برنامه توسعه ملل متحد درآمده، طی سال های اخیر رشد و پیشرفت بسیار خوبی در توسعه انسانی داشته است. از توسعه جمهوری اسلامی ایران در جهت افزایش بهداشت، آموزش و ظرفیت سازی ها حمایت می کنیم و به این پیشرفت ها ارج می نهیم.

وی با بیان این که ایران در میان کشورهای جهان از لحاظ توسعه انسانی بهترین شاخص ها را کسب کرده است، افزود: جمهوری اسلامی ایران بیشترین پیشرفت را در میان کشورها از لحاظ توسعه انسانی به دست آورده است.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد درباره روند افزایش توسعه منابع انسانی گفت: این روند در جمهوری اسلامی ایران موجب شده است تا شاهد کمترین مرگ و میر مادران باردار در این کشور باشیم و امید به زندگی در میان ایرانیان نیز افزایش یابد.

کلارک تصریح کرد: افزایش تعداد راه یافتگان به مراکز آموزش عالی و توجه به حقوق زنان در ایران بخش های دیگری از ارتقای توسعه نیروی انسانی در ایران بوده است.

وی افزود: البته در استان های کمتر توسعه یافته ایران برخی محرومیت ها وجود دارد که به حمایت های خود برای رفع این مشکلات ادامه می دهیم.

رییس گروه توسعه سازمان ملل متحد با بیان این که امروز چالش ها و نابرابری هایی در جهان وجود دارد گفت: این چالش ها اعم از مهاجرت، قاچاق مواد مخدر و برخی معضلات در کل جهان است که باید برطرف شود که در تلاش برای حل این معضلات هستیم.

کلارک ادامه داد: ما در ۱۷۷ کشور جهان حضور فعالانه ای داریم و از نوآوری در توسعه نیز در هر نقطه جهان حمایت می کنیم. ایران امروز دانش و تخصص بسیار زیادی را از لحاظ محیط زیست و منابع طبیعی به دست آورده و می تواند به کشورهای دیگر نیز در این جهت کمک کند.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد خاطر نشان کرد: سازمان ملل متحد نیز به جمهوری اسلامی ایران در جهت توسعه منابع انسانی کمک های لازم را انجام می دهد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات